Jump to content



προβλημα συνδεσης tft οθονης με laptop


gilardino

Recommended Posts

γεια σας παιδια και καλες γιορτες.....

πριν απο κατι μηνες ειχα μια samsung την οποια την ειχα συνδεσει με καλωδιο dvi απο την οθονη σε hdmi στον φορητο...ολα καλα....πηρα πριν λιγες μερες μια philips την οποια συνεδεσα με τον ιδιο τροπο, αλλα εικονα γιοκ...μονο με vga συνδεση εχω εικονα αλλα και κει η οθονη τρεμοπαιζει,μετα απο restart αλλαξει απο μονη της η αναλυση κι αλλα...την συνδεσα dvi-dvi με τον desktop της αδελφης μου και η εικονα ηταν σουπερ...μηπως φταιει η οθονη επειδη ειναι καπως παλια(2007) και δεν δεχεται το hdmi ή παιζει κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

βασικα η οθονη ειναι καινουργια οποτε δε νομιζω να εχει χαλασει καποιο pin...κι απ την αλλη αν ηταν χαλασμενο δε θα δουλευε ουτε οταν το συνεδεσα με τo pc της αδελφης μου....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Φιλαρακι νομιζω οτι το ειπες κ απο μονος σου το προβλημα εφοσον δεν εχει προβλημα η οθονη κ δεν εχει προβλημα το dvi cable ελενξε μηπως εχει προβλημα ο ανταπτορας που χρισιμοποιησες.Μετα κανε ενα κοπο κ κοιτα τους driver της οθονης σου γιατι αυτο με την αναληση με προβληματιζει.κατι αλλο πες μας κ τα μοντελα των οθονων που χρισημοποιησες για να βρουμε μια ακρη σαυτα που περιγραφεις...:to_pick_ones_nose::to_pick_ones_nose::to_pick_ones_nose:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.