Jump to content



Προβλημα με linux (fedora 10)


Lavredis

Recommended Posts

παιδια ωραια τα fedora 10 αλλα.... ,θελω να φορμαρω τον δισκο του laptop σε ntfs για να περασω τα xp και μετα σε partition τα fedora 10 παλι ,το θεμα ειναι οτι εχω τα fedora (gnom) και οταν βαζω το cd τον xp και παω να κανω καινουρια καθαρη εγκατασταση μου λεει πως δεν μπορει να σινχισει διοτι ο σκληρος δεν ειναι σε ntfs μορφη και ρωταω πως γηνετε να φορμαρω τον σκληρο (μεασα απο τα linux μαλον)για να περασω τα windows μου

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το cd των Xp πατάς repair στην αρχή και σε βγάζει σε κονσολα! Χτυπάς format C: μην ανησυχείς να κάνει format όλο το δίσκο σε NTFS μετά κάνεις την εγκατάσταση από την αρχή λες και είναι καινουργιο το laptop! :smoke:

Link to comment
Share on other sites

οταν βαζω το cd τον xp μου λεει να πατισω ενα κουμπι για να σινεχισει στο cd ολα σωστα μετα αφου πατησω το κουμπι μαυριζει οθονη και περιμενω 10 λεπτα και δεν προχοραει, οταν εβαλα τα vista και εφτασα στο σημειο να φορμαρω μου λεει πως δεν γινετε τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.