Jump to content



2 περίεργα προβλήματα... μια βοήθεια plsssss


dpolal

Recommended Posts

Μου έφεραν ένα acer 6ετίας για αλλαγή δίσκου.

Πέρασα τα δεδομένα με ghost στο νέο δίσκο αλλά τα win (XP home GR) που έχει είναι άστα να πάνε.

Επειδή δεν θέλω να ψάχνωμε για drivers κλπ και καθαρή εγκατάσταση αν μπορείτε να βοηθήσετε στα παρακάτω:

1- δεν εμφανίζονται εικονίδια στο desktop, παρόλο που επιλέγω εμφάνιση στο desktop στο My computer, αυτό δεν.

Το ίδιο και για άλλα (π.χ. my documents.), το ίδιο και αν επιλέξω εμφάνιση σε οποιοδήποτε αρχείο.

Το desktop είναι απολύτως καθαρό.

2- κάθε φορά που θα βάλω μια συσκευή usb, ζητάει drivers και κάνει εγκατάσταση πριν την δεί...

Παρόλο που δεν χρειάζεται drivers, αυτό κάνει εγκατάσταση....

Help....:wall:

Link to comment
Share on other sites

1-> δεξι κλικ- προβολή- εμφάνιση εικονιδίων.

(στα αγγλικα win vista,τα οποια εχω, ειναι δεξι κλικ- View-Show desktop icons :))

Thanks man...

15 χρόνια τώρα και ΔΕΝ το ήξερα αυτό... :suicide:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από ασύστολο uninstall πολλών άχρηστων εφαρμογών, 4-5-6 τρεξίματα των ccleaner + 1-click maintenance, απενεργοποίηση services και καθάρισμα της registry το μηχάνημα ήρθε σε μια ικανοποιητική κατάσταση... :neo:

Ευχαρστώ για την βοήθεια παίδες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.