Jump to content



Προβλημα με WIN και επανεκκινήσεις


pswmi

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους,

που για μενα δυστυχώς δεν είναι καλή αλλα τεσπα.

έχω το εξής πρόβλημα. Πήρα καινούργιο σύστημα εχθές βιαστικά γιατί μου κάηκε η κάρτα γραφικών και δεν είχα υπολογιστή. Έτσι πήρα τα πάντα χωριστά και το συναρμολόγησα εγώ. Αργησα λίγο αλλά σχεδόν τα κατάφερα. το πρόβλημα είναι οτι δεν μπαίνει στα WIN. Ούτε στην boot screen δεν φτάνει και βγάζει στιγμιαία μπλε οθόνη με κινέζικα και κάνει επανεκκίνηση. Έχω την ASUS P5Q, 2G RAM ddr3, ραντεον 4850 Sapphire, core 2 duo 8500. Να πω ότι επειδή βιαζόμουν να το δω σε λειτουργεία έβαλα τον παλιό δίσκο (ΑΤΑ) για να μη κάνω φορμάτ. Σε αυτόν είχα και τα XP και το UBUNTU. Στο UBUNTU μπαίνει αφου μου βγάλει κατι μηνύματα για την κάρτα λόγω του ότι δεν έχω βάλει drivers υποθέτω. Στα XP κάνει αυτό που είπα πριν. Πείτε μου κάτι να δοκιμάσω γιατί είμαι πόλυ απελπισμενος...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

φίλε θέλει καινούρια εγκατάσταση, από την στιγμή που βάζεις άλλη μητρική θέλεις καθαρή εγκατάσταση γιατί υπάρχουν conflicts, αν μπει σε safe mode, δοκίμασε αυτό τον οδηγό http://www.thelab.gr/showthread.php?t=56751

αλλά πάλι παίζει να μην δουλέψει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδια...

εκ των υστέρων βέβαια λέω ότι το επόμενο που θα δοκίμαζα θα ήταν φορματ αλλά δεν μπορούσα εκείνη την ώρα. Αλλά ο λόγος που έκανα την ερώτηση είναι το οτι έμπαινε στο LINUX ενώ στα WIN όχι και γιαυτό ανησύχησα. Τεσπα. Απλά να πω ότι ούτε σε safe mode έμπαινε, πάλι restart έκανε.

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.