Jump to content



υδροψυξη για 4870


giannis-21

Recommended Posts

παιδες εχω την saphire 5870 με 1 γιγα. λοιπον η καρτουλα κανει σαν μια σκουπα καινουργια που πηρε η μανα μου οταν παιζω και ζεσταινετε.επισης sto furmark βαραει κατι 100++:red:

καμια ιδεα για νερακι.(απο κουτι παμε καλα μην σας ανυσηχει ο χορος):cool:

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω την saphire 4870 με 1 γιγα. λοιπον η καρτουλα κανει σαν μια σκουπα καινουργια που πηρε η μανα μου οταν παιζω και ζεσταινετε.επισης sto furmark βαραει κατι 100++:red:

καμια ιδεα για νερακι.(απο κουτι παμε καλα μην σας ανυσηχει ο χορος):cool:

εγω σου πρωτεινω βαλεις μια αεροψυξη.

για κοιτα εδω τι εχω φτιαξει.διαφορες θερμοκρασιων

κ.λ.π.

οτι θες ρωτας,φιλικα Σταύρος:T:

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω αυτην την μοντα...γιατι πολυ απλα εγω την πατησα και εβαλα ψυκτρακια για να ειναι πιο ομορφο τρομαρα μου και τα vrm βαραγαν 120 βαθμους...:hang2:

Δηλαδη με λιγα λογια..κρατας το μαμα κουμπωμα της ψυκτρας και βαζεις ενα block για τον πυρηνα :hi:

Αλλιως μπορεις να παρεις και την επιλογη του performer!

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω αυτην την μοντα...γιατι πολυ απλα εγω την πατησα και εβαλα ψυκτρακια για να ειναι πιο ομορφο τρομαρα μου και τα vrm βαραγαν 120 βαθμους...:hang2:

Δηλαδη με λιγα λογια..κρατας το μαμα κουμπωμα της ψυκτρας και βαζεις ενα block για τον πυρηνα :hi:

Αλλιως μπορεις να παρεις και την επιλογη του performer!

πολυ καλη η μοντα αλλα δεν νομιζω οτι μπορει να την κανει ο καθενας:pleasantry:(μεσα και εγω)

ασε που χανει και την εγγυηση του.και πιστευω πως δεν αξιζει τον κοπο.εγω με τον racer(υδροψυξη) εχουμε παρομοιες θερμοκρασιες σε normal καταστασεις.και αυτος εχει ξοδεψει περιπου 300 με cpu και η accelero παει γυρω στο 30αρι.αυτα ειχα να πω.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδιά και εγώ όταν την είχα δεν ζεσταινόταν με τίποτα τόσο το πολύ να βάραγε καμιά 85αριά βαθμούς.Επίσης ούτε τόσο πολύ θόρυβο έκανε(υποκειμενικό αυτό), πάντως πιο λίγο κάνει η gtx280.Όντως η καλύτερη λύση είναι μια καλή aftermarket ψύκτρα, που θα έρθει και πιο φθηνά από την υδρόψυξη.:D

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδιά και εγώ όταν την είχα δεν ζεσταινόταν με τίποτα τόσο το πολύ να βάραγε καμιά 85αριά βαθμούς.Επίσης ούτε τόσο πολύ θόρυβο έκανε(υποκειμενικό αυτό), πάντως πιο λίγο κάνει η gtx280.Όντως η καλύτερη λύση είναι μια καλή aftermarket ψύκτρα, που θα έρθει και πιο φθηνά από την υδρόψυξη.:D

Με furmark(και rename το exe του φυσικα για να δουλευει full)? Ναι δεν ειναι και τοσο ρεαλιστικο το furmark αλλα σε αυτο αναφερετε ο giannis-21.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η μοντα αλλα δεν νομιζω οτι μπορει να την κανει ο καθενας:pleasantry:(μεσα και εγω)

ασε που χανει και την εγγυηση του.και πιστευω πως δεν αξιζει τον κοπο.εγω με τον racer(υδροψυξη) εχουμε παρομοιες θερμοκρασιες σε normal καταστασεις.και αυτος εχει ξοδεψει περιπου 300 με cpu και η accelero παει γυρω στο 30αρι.αυτα ειχα να πω.:happy:

Μεγαλε κανεις λαθος εδω...η μοντα ειναι γελεια..απλα βγαζεις το καπακι και την ψυκτρα και βαζεις το block...τοσο ευκολο:giveup:

Και εγγυηση δεν χανεις...αναπασα στιγμη ξαναβαζεις την ψυκτρα...δεν την χαλας με αυτο το κολπο...:clap:

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλε κανεις λαθος εδω...η μοντα ειναι γελεια..απλα βγαζεις το καπακι και την ψυκτρα και βαζεις το block...τοσο ευκολο:giveup:

Και εγγυηση δεν χανεις...αναπασα στιγμη ξαναβαζεις την ψυκτρα...δεν την χαλας με αυτο το κολπο...:clap:

μα καλα παιζει με αυτη τη μοντα να σου κανουν rma?

11092008857zf1.jpg

ας πει και καποιος αλλος τη γνωμη του(δεν ειμαι σιγουρος)

Link to comment
Share on other sites

μα καλα παιζει με αυτη τη μοντα να σου κανουν rma?

11092008857zf1.jpg

ας πει και καποιος αλλος τη γνωμη του(δεν ειμαι σιγουρος)

Οχι ρε παιδι μου....αααα...δεν μιλαω για hard voltage mod!!αλλα για την μοντα με το block και την ψυκτρα!!! οχι για τα Vmods..για υδροψυξη μιλαμε :flag:

ΛοΛ :fie:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ηδη υδροψυξη στην cpu? Κουτι ποιο εχεις ακριβως?[\quote]

εχω το haf . εχει πανω ετοιμους χορους για ψυγεια κλ.. δεν εχω ταλλη υδροψυξη αρα θα ειναι η πρωτη που θα μπει. απλα δεν ξερω τι παιζει στην αγορα ουτε γενικα σε σχεση με νερακι. οποτε ερχομαι στους ειδικους του thelab:flower:

τωρα απο χρηματα να μην ξεφυγουμε και πολυ.. επισης την καρτα την εχω δουλεψει σταθερα στα ορια που δινει ο καταλιστ για oc...

Link to comment
Share on other sites

να ξερεις οτι με w/c των 150e θα εχεις χειροτερο αποτελεσμα σε συγκριση με μια αεροψυκτρα των 30e

παραπανω χρηματα δεν θα ηταν ψιλο χαζομαρα στο οτι την πουλουσα εβαζα και τα 150 και επερνα μια 4870χ2?

θα μου πεις ομως και κεινο σταν σκουπα και χειροτερα θα κανει...ποσο περιπου θα βγει μια υδροψυξη??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.