Jump to content



VGPU/VCPU Maximizer V.2


hipro5

Recommended Posts

.....ένα σχόλιο έχω μόνο...

τόσες φωτό και ούτε ένα τασάκι....

man είσαι καλά?:smoke:

Ήταν πιο δίπλα.... :p

Απλα πανικος!!!

1. Η καρτα τροφοδοτειτε τοσο απο τα 6πινα τα δικα της οσο και τα 8πινο-6πινο του pcd?

2. Καλα ρε μαν οι μνημουλες δε χρειαζονται λιγο, λιγακι ψυξη???:p:p

1. Ναι.....Τα δικά της είναι για τις μνήμες της και τα διάφορα άλλα ηλεκτρονικά της.....Το GPU Maximizer είναι ΜΟΝΟ για το Core της...

2. Μπα μια χαρά είναι κι έτσι....:D Όταν μονωθεί η κάρτα και μπεί σε LN2 θα είναι και κάτω απ'τους 0*C.... :D

Στην τελική με το κύκλωμα τι ακριβώς πέτυχες; Περισσότερα amps, ή μεγαλύτερη σταθερότητα λόγω επαρκούς τροφοδοσίας και ανοχής απο το κύκλωμα;

Βλέποντας τα καλώδια που έχεις usarei για το πατσάρισμα στο pcb, απορώ πώς περνάνε 70++ amps απο τους "δρόμους" του pcb... Με τόσα amper πώς δεν γίνονται πυρακτώσεως, εντύπωση μου κάνει...

Αnyway, καλά αποτελέσματα. Πολύ καλή κατασκευή!:banging:

PS: μπορείς να εξηγήσεις πια είναι η ουσιαστική διαφορά σχετικά με το ESR και το RDSon? (btw απο το ποστ σου έμαθα οτι το μετράνε σε MΩ. Νόμιζα οτι το μετρούσαν σε χρόνο.) Καθαρότερο παλμό και γρηγορότερο switching? Ούτως ή άλλως δεν περιοριζόμαστε απο το τροφοδοτικό, εως ένα βαθμό, σε αυτά;

Ωχ, ρωτάς πολλά τώρα και δεν έχω χρόνο.... :D Θα σου απαντήσω άλλη ώρα στα περισσότερα.... :)

Ναι και περισσότερα Αμπέρ και σταθερότητα ΚΑΙ πάνω απ'όλα παραπάνω τάση που ΔΕΝ μπορεί να δώσει το κύκλωμά της.....

Αφού ανακάλυψα ότι με αέρα και 1.5VGPU, η κάρτα ΔΕΝ ανοίγει.... :D

πεθαίνω με το σιγαρέττο αντί για i στο όνομα :hehe:

Δεν σταματάς να εκπλήσεις Γιώργο. Me likez teh new toyz! Καλή επιτυχία :T:

Μου το 'φτιαξε ο Shamino.... :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.