Jump to content



Τoshiba 640gb εξωτερικός δίσκος


Volrath

Recommended Posts

Τσίμπησα χθες το προαναφερθέν προϊον, και για όσους ψάχνουν αυτό τον καιρό φτηνό εξ. δίσκο, έχω να πω τα εξής:

ΣΥΝ

-Είναι ΦΤΗΝΟΣ. Στα 69e αντίστοιχη χωρητικότητας εξωτερικό δύσκολο να βρεις. Ίδια λεφτά με αντίστοιχο εσωτερικό.

-Είναι αθόρυβος. ΠΟΛΥ αθόρυβος. Ο εσωτερικός 7200.11 στο case στα πόδια μου ακούγεται. Αυτός που είναι ακριβώς δίπλα μου όχι. (Δεν έχει ανεμιστηράκι το kit).

-Μεταφορά απο εσωτερικό->εξωτερικό στα ~25mb/sec. HDtach δεν κάνω μιας και είναι καθαρά backup λύση.

-Παρόλο που δεν έχει ανεμιστηράκι είναι αρκετά ψυχρός.

-Απλή και στυβαρή κατασκευή (εκτός από την βάση του που είναι από πλαστικό).

-Η υποδοχή του ρεύματος είναι ένα απλό βύσμα τύπου "πρόκας". ΄Δεν εχει δηλαδή το χοντρό βύσμα με τα 5-6 pinακια που "παίζουν" μετά από καιρό.

ΠΛΗΝ

-Πριν το πάρω διάβαζα οτι ενοχλούσε το ledακι που έχει. Μπαρμούτσαλα έλεγα, πόσο να σε ενοχλεί...και όμως. Έχει ένα μπλέ/κόκκινο led για τις ενδείξεις (power/copy κτλ) το οποίο ειλικρινά κάνει για led projector DIY.

-Κοντό καλώδιο usb

Για τα λεφτά του πολύ δύσκολο να βρει κάποιος κάτι καλύτερο. Άσε που σκέφτομαι να μοντάρω το κουτάκι ώστε το led να κάνει κάνα σχεδιάκι project όταν δουλεύει:p

Link to comment
Share on other sites

Μην μονταρεις το κουτακι γιατι χανεις την εγγυηση :wassat:

Για να δεις τι δισκο φοραει ανοιξε το everest και δες στον τομεα sensor τι δισκο φοραει ο toshiba σου :D

Μεγεια και καλοδουλευτος :T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.