Jump to content



Περί συγχρονισμού


dohc161416003179

Recommended Posts

Έχω κάποιες ερωτήσεςι κα ιμετά το ψάξιμο μάλλον μπερδεύτηκα περισότερο, οπότε:

1)Όταν λέμε ότι το ρούτερ κλειδώνει /συγχρονίζει σε μια ταχύτητα, αυτό είναι κάτι σταθερό ή παίζει;

2) η ταχυτητα που συγχρονίζει το ρούτερ είναι κι η ταχύτητα που συνδέομαι ή είνια η μέγιστ ηταχύτητα που μπορώ να έχω(π.χ μέχρι εκεί)

3) Αλλαγή στην ταχύτητα συγχρονισμού/κλειδώματος γίνεται από εμένα και με ποιον τρόπο(πχ reset)

4)αν στο μενού του ρούτερ ξε-τσεκάρω το Allow Broadcast of Name (SSID) μετά ο φορητός μπορεί να δει το δίκτυο και να μπει;

5) Στη σελίδα του ρούτερ στο Συνδεδεμένες συσκευές μου βγάζει μία μόνο συσκευή λογικά τον υπολογιστή με ip adress 192.168.0.3. Όταν πληκτρολογώ την διευθυνση στον FF ή αλλού, μου βγάζει ότι δεν μπορεί να εμφανίσει τη σελίδα. Εϊναι σωστό αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να μπερδεύεσαι :)

1)είναι σταθερό (μέχρι την επόμενη φορά που θα κλιεδωσει και λογικα θα ειναι στα ιδια επίπεδα)

2)είναι η ταχύτητα που συνδέεσαι και η μέγιστη που μπορείς να έχεις

3) μπορεις να το κανεις και με reset αλλά συνήθως συμβαίνει μόνο του. δεν χρειάζεται να το κανεις εσυ για καποιο λογο.

4)λογικα ναι, αν το εχεις βαλει να συνδεεται αυτοματα στο συγκεκριμενο δικτυο (αν και δεν εχω δοκιμασει ποτε)

5) Ναι, ειναι η ΙΡ που εχει στο δικτυο ο υπολογιστης σου. Δεν ειναι καποια σελιδα ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.