Jump to content



vista χωρις ηχο...


goku_dbz

Recommended Posts

πηρα την μεγαλη αποφαση....βγαζω λοιπον τα xp, περνω τα vista κανω ολα τα updates, εγκατασταση οδηγων-προγραμματων κτλ!

ολα δουλευουν ρολοι μονο που δεν εχω ηχο! αναγνωριζει κανονικα την καρτα μου, μου βγαζει το εικονιδιο διπλα απο το ρολοι(κανει ακομη και αυξομειωσεις οταν "παιζει" κατι) αλλα ηχος γιοκ! δοκιμασα απεγκατασταση/επανεγκατασταση οδηγων, ελεγξα ηχεια, τιποτα! εχει κανεις καμια ιδεα?

η καρτα ηχου ειναι η onboard της abit ip35 pro!

υγ: vista 64 ultimate!

Link to comment
Share on other sites

οχι...εχει 2 tabs! το ενα ειναι speakers και το αλλο digital input! και τα 2 ειναι ενεργοποιημενα και δεν μπορω να απενεργοποιησω κανενα απο τα 2!

υγ: με ποιο προγραμμα βγαζω screenshots-crops κτλ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια δουλεψε:jump1::jump1:

ειχε 2 οδηγους στην σελιδα της realtek...(ac 97' και hd audio)

απεγκατεστησα ολους τους οδηγους για ηχο που ειχα, εκανα reboot, εβαλα και τους 2 καινουργιους, reboot, εκανα scan για αλλαγες στο υλικο απο το device manager και ετσι απλα δουλεψε... (το ειχα διαβασει σε ενα απο τα πολλα φορουμς που λενε για το συγκεκριμενο προβλημα)

ωραια...τα βιστα τωρα μου φαινονται καλυτερα:neo:

edit: σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.