Jump to content



Boot Delay σε dual boot setup


CENTRAL

Recommended Posts

Καλή σας μέρα!

Μετά από την εγκατάσταση της έκδοσης RC (7100) των Win 7, αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Ο υπολογιστής ήταν ήδη DualBoot με WinXPκαι Win 7 beta (7048).

Μπαίνοντας από τα XP, έκανα formatτο partitionμε τα win 7 και στη συνέχεια ξεκίνησα το μηχάνημα από το δισκάκι με τα 7100.

Στο 1ο restart στην οθόνη που επιλέγεις λειτουργικό έβλεπε 2 εκδόσεις win 7, κάτι που διορθώθηκε μετά τα registry settingsπου κάνει η ίδια η εγκατάσταση στην τελική φάση.

Ξεκινώντας πλέον ο υπολογιστής κάνει πάνω από 2 λεπτά για να εμφανίσει αυτή την οθόνη επιλογής λειτουργικού, ενώ πριν αυτό γινόταν πολύ γρήγορα. Αυτό που βλέπει κάποιος περιμένοντας είναι ένα κέρσορα να αναβοσβήνει στην πάνω αριστερή γωνία της οθόνης…

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος να διορθώσω την κατάσταση?

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις μια επιδιόρθωση από το cd. Εδώ υπάρχει ένας οδηγός.

Υπόψη ότι μπορεί να φταίει κάτι στο hardware. Είχα κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα και τελικά έφταιγε το dvd drive που δεν ήταν καλά συνδεδεμένο. :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις μια επιδιόρθωση από το cd. Εδώ υπάρχει ένας οδηγός.

Υπόψη ότι μπορεί να φταίει κάτι στο hardware. Είχα κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα και τελικά έφταιγε το dvd drive που δεν ήταν καλά συνδεδεμένο. :)

Νά σαι καλά!!!

Ακολούθησα τις οδηγίες του οδηγού και όλα καλά!!!

:dance3:

Link to comment
Share on other sites

Το γκαντέμιασα...

Λοιπόν, μετά από αντικατάσταση επεξεργαστή και reset του bios μου κάνει πάλι τα ίδια...

...αργεί απελπιστικά πριν βγάλει την οθόνη επιλογής λειτουργικού!

Επανέλαβα τη διαδικασία, αλλά αυτή τη φορά δε βελτιώνει την κατάσταση.

Any ideas???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.