Jump to content



Dedicated PhysX Card


BillGS

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα,

αυτη τη στιγμη δουλευω με 2 4850 σε crossfire.Αν και δεν εχω πουθενα προβλημα σε επιδοσεις( εκτος βεβαια απο το crysis που απ'οτι καταλαβα ολες οι καρτες εχουν προβλημα,α και το gta4 που θελει περισσοτερη video ram),η αληθεια ειναι οτι ζηλευω λιγο τα PhysX που βλεπω σε βιντεο απο παιχνιδια που τα υποστηριζουν. Επειδη ομως δεν μου περισσευει καμια pciex x16 να βαλω καποια φθηνη nvidia για physX μονο, σκεφτομουν να βαλω την dedicated της bfg σε PCI που εχω βρει απο εξωτερικο σε καλη τιμη.

Το θεμα ειναι οτι διαβασα πως πλεον οι καρτες αυτες δε φτουρανε σε σχεση με τα αποτελεσματα που παρουσιαζουν οι συγχρονες nvidia.Εχει κανεις εμπειρια να μου πει εαν αξιζει τον κοπο (για 30-40 ευρα) να βαλω μια τετοια? Δεν με απασχολει και τοσο να δω τρελα νουμερα σε vantage και τετοια, αλλα να δω κανα εφε παραπανω σε mirrors edge και στο arkham asylum.

Σε τετοιες καταστασεις θα βοηθησει καθολου η να περιμενω για καλυτερη υλοποιηση σε μελλοντικη μου αναβαθμιση gpu?

Link to comment
Share on other sites

με μια 8800gt θα εισαι υπερκομπλε:victory:

τσεκαρε το θεματακι εδω καλυτερα...

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=64083

οπως θα δεις στο τελος εχω πει με ποιους drivers θα παιξουν οι τελευταιοι physx.. :T:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

αυτη τη στιγμη δουλευω με 2 4850 σε crossfire.Αν και δεν εχω πουθενα προβλημα σε επιδοσεις( εκτος βεβαια απο το crysis που απ'οτι καταλαβα ολες οι καρτες εχουν προβλημα,α και το gta4 που θελει περισσοτερη video ram),η αληθεια ειναι οτι ζηλευω λιγο τα PhysX που βλεπω σε βιντεο απο παιχνιδια που τα υποστηριζουν. Επειδη ομως δεν μου περισσευει καμια pciex x16 να βαλω καποια φθηνη nvidia για physX μονο, σκεφτομουν να βαλω την dedicated της bfg σε PCI που εχω βρει απο εξωτερικο σε καλη τιμη.

Θα το εκανα χαλαρα αλλα δεν... Κανεις δεν εχει εμπειρια με dedicated καρτες (BFG,ASUS) τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.