Jump to content



lenovo s10e


gns

Recommended Posts

Θα ηθελα την γνωμη σας για αυτο το netbook.

Επισης αν καποιος το εχει παρει μπορει να μου πει αν γινετε αναβαθμιση στα 2gb η ραμ.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Όπως προαναφέρθηκε, γίνεται αναβάθμιση σε 2GB.

Όσο για το netbook, είναι όμορφο, έχει καλό σασί 10άρα οθόνη και τα υπόλοιπα κοινα χαρ. με τη πλειοψηφία των netbk, μια χαρά ειναι...

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=259513

Link to comment
Share on other sites

Μην το πάρεις, έχει ανάλυση 1024x576 μόνο. Και πολλές εφαρμογές δε θα τρέχουν λόγω αυτού του περιορισμού. Τα υπόλοιπα netbooks έχουν 1024χ600!

ισχύει, αλλά αν κάποιος το έχει ήδη πάρει ή θέλει να το πάρει, μπορεί να περνάει την εικόνα σε μια άλλη οθόνη μέσω της εξωτερικής θύρας που έχει, να περνάει το πρόγραμμα και να είναι οκ.

Αν μιλάς για εγκατάσταση, το αντιμετώπισα με την εγκατάσταση οδηγών ενός εκτυπωτή και λύθηκε έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είχα πρόβλημα στην εγκατάσταση διάφορων προγραμμάτων, αλλά ακόμα και το Gpu-z (αν δεν κάνω λάθος) δεν ήθελε να ξεκινήσει λόγω περιορισμού. Ήθελε 800χ600!

Δεν ξέρω πόσο το βρήκε ο φίλος, αλλά στα 300-350€ υπάρχουν αρκετές πιο καλές υλοποιήσεις.

Υ.Γ. Η λύση την οθόνη, απλά δεν είναι λύση! Το μηχάνημα είναι για φορητότητα, όχι για να κάθεται στην 20αρα οθόνη. Αν και το να συνδέσεις οθόνη και να παίξει 1280χ1024 με παίδευσε πάρα πολύ. Το δικό μου το Asus μπορεί να οδηγήσει οθόνη μέχρι και 1920χ1080 χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Η λύση την οθόνη, απλά δεν είναι λύση! Το μηχάνημα είναι για φορητότητα, όχι για να κάθεται στην 20αρα οθόνη. Αν και το να συνδέσεις οθόνη και να παίξει 1280χ1024 με παίδευσε πάρα πολύ. Το δικό μου το Asus μπορεί να οδηγήσει οθόνη μέχρι και 1920χ1080 χωρίς πρόβλημα.

Ναι δεν είναι λύση, μόνο για να μπορέσεις να εγκαταστήσεις κάποιο πρόγραμμα μπορεί να σε βοηθήσει.

Αυτό που δεν έχω καταφέρει και δεν ξέρω αν κάποιος το έχει καταφέρει με τέτοιο μηχάνημα είναι να αναπαράγει 720p.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις συμβουλες σας. Οντως το θεμα με την οθονη ειναι τραγικο αν και το θελω μονο για internet, μουσικη...

Το netbook ειναι δωρεαν απο καποιο internet provider στη κυπρο.

Κατι αλλο που μπορω να κανω ειναι μολις το παρω να το βαλω ebay και να παρω με τα λεφτα που θα παρω κατι καλυτερο αλλα δεν ξερω αν συμφερει αυτη η κινηση

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.