Jump to content



Τροφοδοτικό ή Μ/Β χαλασμενο ή κατι αλλο?


nkoumo

Recommended Posts

Γεια

Εχω το εξης προβλημα. Σε ασχετες φασεις κλεινει μαυρίζει η οθονη αλλα το μηχανημα εξακουλοθει να ακουγετε και δεν μπορω να το ξαναεπαναφερω. Ειχα ανοιξει και σχετικο θεμα http://thelab.gr/showthread.php?t=62933 .

Σημερα εκανε το εξης νεο. Παλι μαυρισμα (μεσα σ 2λεπτα απο το ανοιγμα) και απο τοτε...δεν ξανανοιξε. Οταν τον ανοιγω Δεν μου αναβει κανένα φωτάκι στην προσοψη του κουτιου οπως το Power, HDD, και άλλα, αλλά μου αναβοσβήνει για λιγο το φωτακι του cdrom και ο ανεμισήρας του τροφοδοτικου γυρνάει.

Τι φταιει ρε παιδια. Ή το τροφοδοτικο πρεπει να ειναι ή το motherboard. Τι λετε? Εγω νομιζω οτι ειναι το τροφοδοτικο και λεω να παω να παρω άλλο.Αν ομως οχι και δωσω τσαμπα λεφτα? Ασε που το Μ/Β δεχετε λευμα σε 20pin ενω τα νεα τροφ/κα ειναι στα 24pin.

H e l p !

:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Γεια

Εχω το εξης προβλημα. Σε ασχετες φασεις κλεινει μαυρίζει η οθονη αλλα το μηχανημα εξακουλοθει να ακουγετε και δεν μπορω να το ξαναεπαναφερω. Ειχα ανοιξει και σχετικο θεμα http://thelab.gr/showthread.php?t=62933 .

Σημερα εκανε το εξης νεο. Παλι μαυρισμα (μεσα σ 2λεπτα απο το ανοιγμα) και απο τοτε...δεν ξανανοιξε. Οταν τον ανοιγω Δεν μου αναβει κανένα φωτάκι στην προσοψη του κουτιου οπως το Power, HDD, και άλλα, αλλά μου αναβοσβήνει για λιγο το φωτακι του cdrom και ο ανεμισήρας του τροφοδοτικου γυρνάει.

Τι φταιει ρε παιδια. Ή το τροφοδοτικο πρεπει να ειναι ή το motherboard. Τι λετε? Εγω νομιζω οτι ειναι το τροφοδοτικο και λεω να παω να παρω άλλο.Αν ομως οχι και δωσω τσαμπα λεφτα? Ασε που το Μ/Β δεχετε λευμα σε 20pin ενω τα νεα τροφ/κα ειναι στα 24pin.

H e l p !

:hmm:

κ εγω για τροφοδοτικο λεω. αλλα πρωτα αγορασε εναν μετρητη ( δεν θυμαμαι το ονομα του ) για να ελενξεις τα ρευματα . κ μετα παρε τροφοδοτικο αν οντψς φταει . κ διαλεξε τροφοδοτικο που η 24 pin να σπαζει κ να απομονωνει τα 4 pins .

Link to comment
Share on other sites

Για μητρική μου φαίνεται. Βγάλε τις μνήμες και παρατήρησε αν κάνει το κλασικό μπιπ. Θα σου πρότεινα να το πας σε κάποιο μαγαζί γιατί όπως το είπες. Άντε και πήρες τροφοδοτικό και το πρόβλημα συνεχίζει. Πεταμένα λεφτά....Εκτός και αν είσαι τόσο σίγουρος πως είναι το τροφοδοτικό.

Link to comment
Share on other sites

και εγω με το παλιο συστημα μου το ειχα μια ζωη το προβλημα.τσεκαρε την μητρικη και απο εμενα καρτες γραφικων οτιδηποτε . τελικα αυτα τα beep στην αρχη κανουν καλη δουλεια:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.