Jump to content



Linux test drive


cherryman

Recommended Posts

Θέλω να μου πει κάποιος με πολύ απλά βηματάκια από που να κατεβάσω κάποιο linux και κυριότερα, πως να το κάνω εγκατάσταση. Συνέχεια ακούω Linux linux linux. Για να δω και εγώ βρε παιδιά τι ψάρια πιάνει αυτό το linux.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας σε κάθε εταιρεία ξεχωριστά(Redhat,Mandrake κτλ) και να τα κατεβάσεις ή να πας στο http://www.linuxiso.org . Το Suse απο όσο ξέρω δεν μπορείς να το κατεβάσεις σε αρχεία image. Για την εγκατάσταση δεν χρειάζεται να σου πω κάτι το ιδιαίτερο αφού αν έχεις κάποιες γνώσεις από υπολογιστές είναι πολύ απλή διαδικασία.

Τώρα αν έχεις προβλήματα με drivers... καλό ψάξιμο (δεν είμαι και guru). Για ότι ξέρω εδώ είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Απλά ρώτησα τόσο αρχάρια, επειδή κάποια στιγμή είχα πάει στο site κάποιας διανομής, αλλά για να κατεβάσω μία, είχε πάρα πολλά διαφορετικά αρχεία και όχι ένα και μόνο zip π.χ. που να τα έχει όλα μέσα.

Ευχαριστώ πάντως, θα το ψάξω καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.