Jump to content



Ρολόι που μετράει καρδιακούς παλμούς.


Jerry007

Recommended Posts

Εγώ δεν ψάχνω τόσο ενα ρολόι να μου μετράει αποστάσεις άσκησης, το λίπος που καίω και γενικά την όλη διαδικασία να γεμίσω pods για το κάθε τι. Καθώς έχω και το kit της Apple σε που αναλαμβάνει να μετράει τις αποστάσεις που κάνω και τις θερμ΄διες που καίω. Ψάχνω ένα αξιόπιστο ρολόι παλμομετρητή χωρίς να ξεφεύγω στο budget.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ψάχνω τόσο ενα ρολόι να μου μετράει αποστάσεις άσκησης, το λίπος που καίω και γενικά την όλη διαδικασία να γεμίσω pods για το κάθε τι. Καθώς έχω και το kit της Apple σε που αναλαμβάνει να μετράει τις αποστάσεις που κάνω και τις θερμ΄διες που καίω. Ψάχνω ένα αξιόπιστο ρολόι παλμομετρητή χωρίς να ξεφεύγω στο budget.

Γι αυτο σου είπα τα μικρά εισαγωγικά μοντέλα απο κάθε εταιρια

polar rs 100

suuto t1c

αξιόπιστα και χωρίς πολλά πολλά

Το ipod πως σου μετρά τις θερμίδες χωρίς παλμομετρητή??

Link to comment
Share on other sites

Το iPod απλά έχει έναν ασύρματο αισθητήρα μέσα στο παπούτσι που μετράει τις αποστάσεις που κάνω και με βάση το βάρος και το ύψος που του έχω δώσει μου προβάλει πόσες θερμίδες καίω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το Lidl είχε δύο, ένα με ζώνη ( ένα μπλέ στα 25€) και το Ασημένιο Sanitas στα 17€.

Πήρα δύο, ένα για εμένα ένα για τον πατέρα. Πολύ βολικά και σε σχέση με ένα πιεσόμετρο που μετράει παλμούς βγάζουν σωστές μετρήσεις.

Το ασημένιο για να μετρήσει πατάς το κουμπί στο κέντρο και περιμένεις για την μέτρηση 7sec.

Το μπλέ με την ζώνη μετράει συνεχόμενα όλη την διάρκεια της άσκησης. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.