Jump to content



administration of apache


katevastiras1416003242

Recommended Posts

Ηθελα να ρωτήσω τον κόσμο του forum για κάτι ακόμα που μου είναι πολύ παράξενο.

Για την διαχείριση του apache υπάρχουν επαγγελματικές λύσεις όπως το cPanel για Win και Linux

Για ερασιτεχνική λύση σε Win δεν υπάρχει κάτι......;;;;;; (στο linux υπάρχει να πάρει)

Πρέπει δλδ να μπαίνεις στο vhost και να ανεβάζεις το site χειροκίνητα; έχει και αυτό την μαγεία του αλλά δεν είναι λειτουργικό να πάρει.:flex:

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν λέω αυτό.

Εννοώ αν θέλεις να ανεβάσεις πολλά domain names θα πρέπει να πάς στο http-vhosts και να κάνεις χειροκίνητα add το κάθε site με το όνομα του κτλ κτλ.

Αυτο που ρωτάω είιναι όπως ο iis που έχει gui για να κάνεις add and configure ένα site, αν κατι αντίστοιχο υπάρχει και με τον apache. Για επαγγελματική λύση υπάρχει. Λέω για κάποιο freeware application που να το κάνει αυτο.

Μήπως δεν το ρωτάω σωστά;

Θέλω να κάνω webhosting, έχω domain names αγορασμένα για τις ιστοσελίδες που θα σηκωθούν και θέλω έναν τρόπο να διαχειρίζομαι το ανέβασμα, κατέβασμά του, κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.