Jump to content



Samsung 2370 HD


spankmachine

Recommended Posts

Την έχω βάλει στο μάτι εδώ και αρκετό καιρο και τώρα την βρήκα σχετικά φτηνά γύρω στα 280 οπουλα. Την έχει κανένας? Καμία γνώμη? Καμία άλλη πρόταση μήπως? Έχω διαβάσει σχετικά καλά reviews είναι το αναβαθμησμένο μοντέλο της 2333 ΗD. Η κάρτα γραφικών μου είναι 5850. http://www.zero1.gr/product_info.php?products_id=104740

Link to comment
Share on other sites

http://www.digitalversus.com/article-357-5966-36.html

και http://www.trustedreviews.com/monitors/review/2009/10/20/Samsung-SyncMaster-P2370HD---23in-HDTV-Monitor/p1

καλη ειναι

μεγαλο μειονεκτημα η βαση της με μηδενικη ουσιαστικα δυνοτοτητα ρυθμισης...

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που έχεις φίλε μου η 2333 HD είναι καλύτερη? Είσαι ευχαριστημένος? Απ' ότι βλέπω είναι αρκετα φθηνότερη με τα ίδια σχεδόν χαρακτηριστικά με την 2370. Θέμα βάσης δεν τίθεται δίοτι χρησημοποιώ vesa.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 2333HD η οποία είναι πάρα πολύ καλή και στην προτείνω, αλλά η λογική λέει πως αν σε παίρνει οικονομικά για την 2370HD να την προτιμήσεις...

Με μια γρήγορη ματιά έχει καλύτερη αντίθεση 50.000:1 έναντι 10.000:1 έστω και δυναμική, και είναι και πιο όμορφη ειδικά για "κρέμασμα" στον τοίχο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που έχεις φίλε μου η 2333 HD είναι καλύτερη? Είσαι ευχαριστημένος? Απ' ότι βλέπω είναι αρκετα φθηνότερη με τα ίδια σχεδόν χαρακτηριστικά με την 2370. Θέμα βάσης δεν τίθεται δίοτι χρησημοποιώ vesa.

Με την 2333hd ειμαι απολυτα ευχαριστημενος,το κυριο πλεονεκτημα της ειναι οτι δεν με κουραζει ποτε ακομη και μετα απο 10ωρη χρηση και τα μεγαλυτερα μειονεκτημα της ειναι η βαση της(που λυθηκε με την vesa mount) και φυσικα οι χαμηλες γωνιες θεασεις .Ο κυριος λογος που την προτιμησα ηταν το ενσωματωμενο tuner και αυτο γιατι tv παρακολουθω ελαχιστα (2 ωρες την εβδομαδα max)αρα να επενδυσω σε stand alone tv την θεωρουσα(και θεωρω ακομη) ανευ ουσιας και υπαρξης για το δωματιο που βρισκεται το pc.Αλλο πλεονεκτημα που σκεφτηκα οταν την αγορασα ειναι η τεραστια διαρκεια ζωης που της δινει το tv tuner, δεν την θες για pc??την βαζεις σε καποια κρεβατοκαμαρα ή σε καποιο αλλο δωματιο την πας στο εξωχικο κτλ ..δεν την βαζεις στο παταρι.Αν επαιρνα αυτην την στιγμη monitor παντως θα επαιρνα κατι σε 27αρι mimimum (να μην πω 30αρι)- δεδομενου οτι θα χρησιμοποιουσα την 2333hd ως tv .Απο εκει και περα αν ειναι καλυτερη απο την 2370 δεν μπορω να το ξερω(πιθανοτατα να ειναι) αλλα απο την στιγμη που τα reviews την βγαζουνε καλη δεν νομιζω να εχεις προβλημα.

Έχω την 2333HD η οποία είναι πάρα πολύ καλή και στην προτείνω, αλλά η λογική λέει πως αν σε παίρνει οικονομικά για την 2370HD να την προτιμήσεις...

Με μια γρήγορη ματιά έχει καλύτερη αντίθεση 50.000:1 έναντι 10.000:1 έστω και δυναμική, και είναι και πιο όμορφη ειδικά για "κρέμασμα" στον τοίχο.

Πιο ομορφη ειναι οντως αλλα το 50.000:1 ειναι καθαρα ψαρωτικο δεν προσφερει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.