Jump to content



θέλω να συμπληρώσω Power!!!!


DarkSaga

Recommended Posts

έχω το γνωστό σε όλους πλαισιοτροφοδοτικό Chieftec 34οW αλλά παρατήρησα πως στα 2167 το cpu μάλλον ήθελε να ανοίξει και ενώ όλα πήγαιναν καλά πάρε ένα restart!!!!!

μπορει να φτάει το +12v??? to οποίο είναι συνήθως ( σε πιο χαμηλα mhz) 11,8-11,73 ???

αν ναι θα μου έλυνε το πρόβλημα το να αγοράσω ένα φτηνό και να του φορτώσω όλα τα άλλα εκτός της μητρικής???

το κουτί απο πλαίσιο που κάνει 100 ευρώ και έχει chieftec τι λέει απο χώρους?

έχει και ένα χωρίς τροφοδοτικό για server και καλά το ξέρετε?

τι προτείνεται?

απο επεξεργαστη τώρα έχω XP2200+ αλλα πολύσύντομα θα πάρω Barton καταναλώνει λιγότερο αυός???

μήπως προηγείται σαν αγορά???

Link to comment
Share on other sites

To Restart δεν το προκάλεσε το τροφοδοτικό. Κατ'αρχήν, αν οι τάσεις που διαβάζεις είναι από το BIOS, είναι μιά χαρά. Το BIOS διαβάζει πάντα παρακάτω. Θες τις πραγματικές? Πάρε πολύμετρο. Kαι αυτές να είναι, το 12ν πρέπει να πέσει κάτω του 11.3ν για να προκαλέσει το οποιοδήποτε πρόβλημα. Το Restart έγινε επειδή κάτι δεν άντεξε το overclock.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο τροφοδοτικό και έχοντας δει rock stable συχνότητες 2500+MHz με αρκετή τάση σε διάφορούς επεξεργαστές, μπορώ να πω οτι δεν υπάρχει πρόβλημα. Τουλάχιστον σε abit nf7s. Στη παρούσα φάση με ένα μέτριο barton στα 2400MHz, 1.85V η +12V γραμμή παρουσιάζει ελάχιστο 11.61V, μέση τιμή 11.92V και μέγιστο 12.22V. Σιγούρεψε οτι δεν είναι οι μνήμες..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.