Jump to content



ATI EYEFINITY εντυπωσεις απο CHENGDU


sebastian

Recommended Posts

H επιστροφη δυσκολη! Μετα απο 18 ωρες σε αεροπλανο, αν βαλουμε και την αναμονη σε καθε αεροδρομιο φτανουμε 28 ωρες...ΚΟΛΑΣΗ....

Καταρχιν να πω αλλο να το βλεπεις απο φωτογραφιες και αλλο LIVE μπροστα σου. Το ATI EYEFINITY ειναι πραγματικα πολυ εντυπωσιακο, αλλα τα χρηματα που απαιτουνται ειναι πολλα για να το στησεις...Επισης να πω οτι επαιξα και με τα 3d glasses της nvidia, που τελικα μου φανηκαν πολυ μουφα....δεν ξερω το περιμενα καλυτερο...

Πραγματικα επαιξα πολλες ωρες το dirt 2, πολυ λιωσιμο!

Ξεκιναω να βαζω photo .....

Να πω οτι ειχαν 4 μηχανηματα , τα 2 απο αυτα ειχαν ati eyefinity (6 οθονες hawks, dirt2) και τα αλλα 2 ειχαν 5870 (3 οθονες , uniengine, burnout)

1. Mια γενικη photo απο το περιπτερο της ΑMD

p1010730.jpg

2. Το μηχανημα με την καρτα ATI EYEFINITY

p1010732.jpg

p1010733.jpg

3. DIRT 2 τα γραφικα του ηταν κορυφαια, τα lightings γεια σας! Απλα το προβληματικο frame rate δεν το αφηνε να ξεδιπλωσει ολη του την μαγεια. Παντως και σε cf με μια δευτερη δυσκολα θα ειχε το min 30ari.... Στις photo θα με δειτε σε δρασει αλλα makkinen

p1010739c.jpg

p1010740.jpg

p1010742l.jpg

θελω να πιστευω οτι θα το διορθωσουν με drivers και με patch. Ακομη το game δεν εχει βγει, μην το ξεχναμε...

Οσο για το οδηγικο μου ταλεντο, κολαση!συνεντευξεις και τετοια, ασε τα αυτογραφα που εδωσα σε θαυμαστριες :hehe: , αφου ο υπευθυνος της AMD με εβαζε να οδηγω συνεχεια! Πως την παλέυα με ενα frame rate 10-30fps μονο η ψυχουλα μου το ξερει....

4. HAWKS, εντυπωσιακο! Επαιζε απολυτα ομαλα με μια καρτα.....60αρι frame rate χαλαρα.

p1010745s.jpg

5. BURNOUT

Ετρεχε με μια καρτα 5870 1gb σε 3 οθονες. Αψογα χωρις το παραμικρο frame drop

p1010734z.jpg

6. UNIENGINE

Ετρεχε και αυτο με μια 5870 1gb σε 3 οθονες, βεβαια με την αναλογη πτωση στην αποδοση. Ειναι και βαρυ μην το ξεχναμε....

p1010735r.jpg

5. The end :hehe:

p1010776h.jpg

Συμπερασμα : Πολυ ωραιο σαν ιδεα και σαν υλοποιηση αλλα πολλα τα λεφτα για να το στησεις...(εχω και βιντεακια αλλα θα δω πως θα τα ανεβασω...μαλλον απο youtube βλεπω να γινεται η δουλεια)

Link to comment
Share on other sites

Seb,απο τοτε που μας ειπες οτι πηγες εκει και γυρισες τωρα,εχουν περασει κανα δυο βδομαδες.Λογικο συμπερασμα = ΚΑΗΚΕΣ ΚΟΛΑΣΜΕΝΑ!!! :happy2:

Το eyefinity δεν εχω καταλαβει ακριβως τι κανει.Χμμ... αμα εχω nVidia η καποια αλλη καρτα της ΑΤΙ χωρις eyefinity,δε μπορω να παιξω σε 3 οθονες?

Btw,ποσο σου στοιχησε να πας,να ρθεις και ότι εκανες στην έκθεση?

Link to comment
Share on other sites

Seb,απο τοτε που μας ειπες οτι πηγες εκει και γυρισες τωρα,εχουν περασει κανα δυο βδομαδες.Λογικο συμπερασμα = ΚΑΗΚΕΣ ΚΟΛΑΣΜΕΝΑ!!! :happy2:

Το eyefinity δεν εχω καταλαβει ακριβως τι κανει.Χμμ... αμα εχω nVidia η καποια αλλη καρτα της ΑΤΙ χωρις eyefinity,δε μπορω να παιξω σε 3 οθονες?

Btw,ποσο σου στοιχησε να πας,να ρθεις και ότι εκανες στην έκθεση?

Γενικα το ταξιδι κοστιζε ενα 2χιλιαρο, αλλα δεν τα πληρωσα εγω, οποτε -> ΚΟΛΑΣΗ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

τα μαξιλαράκια τα κινέζικα στοι κάθισμα τι τα θέλανε?:rofl:

κανά recaro κάθισμα δεν έβαζαν? γυφτιά τρελή

και pc eyefinity για γέλια. παρουσίαση ζιμπάμπουε

ήμαρτον

κατα τά άλλα μπράβο για την παρουσίαση . τώρα είδα 2009 ποστ

Link to comment
Share on other sites

Δεν πας και σε κανα ταξιδι nvidia μερια να δεις τι παίζει και να τους τα χωσεις για τις παπαριες που κάνουν και να τους πεις κανονίστε τακηδες να διορθώσετε τις μαμακιες που κάνετε με τους τιτανες αλλιώς. ....θα το κανω ΑΜD εδω μεσα να ουμμμ

Link to comment
Share on other sites

Δεν πας και σε κανα ταξιδι nvidia μερια να δεις τι παίζει και να τους τα χωσεις για τις παπαριες που κάνουν και να τους πεις κανονίστε τακηδες να διορθώσετε τις μαμακιες που κάνετε με τους τιτανες αλλιώς. ....θα το κανω ΑΜD εδω μεσα να ουμμμ

:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.