Jump to content



club3d 9800Pro or hercules


Digi_Aspirin

Recommended Posts

Η διαφορα στη τιμη της club3d και της hercules 9800pro ειναι περιπου 53 euro. Αναρωτιεμαι εαν αξιζει να σκασω τη διαφορα και να παραγαγγειλω την hercules απο το overclockers.co.uk αλλιως e-shop την club3d. Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Digi_Aspirin [29-10-2003 και 09:49]

Η διαφορα στη τιμη της club3d και της hercules 9800pro ειναι περιπου 53 euro. Αναρωτιεμαι εαν αξιζει να σκασω τη διαφορα και να παραγαγγειλω την hercules απο το overclockers.co.uk αλλιως e-shop την club3d. Τι λετε?

Η Hercules είναι ανώτερη ποιοτικά. Απλά χρησιμοποιεί καλύτερο power circuit και stock cooling. Κατά τα άλλα, καμία διαφορά. Και οι δύο έχουν τις ίδιες προοπτικές στα πάντα, ακόμα και στο overclocking.

...εκτός αν κάνεις voltage mods. Η Hercules αντέχει αρκετά ποιό πολύ.

Link to comment
Share on other sites

2 Hercules 9700pro off εγώ χωρίς λόγο.. και 2 ο βούδας από όσο γνωρίζω πάλι χωρίς λόγο.. Οι δικές μου δεν είχαν γίνει και ποτέ overclocked γιατί δε κυνηγάω - πλέον - νούμερα. Ειλικρινά.. δε θα έπαιρνα/πρότεινα πάλι Hercules. Το μόνο καλό ότι έρχονται με ψυκτρούλες σε μνήμες και πίσω από τον πυρήνα.

Link to comment
Share on other sites

Εγ ω παλι νομιζω οτι δεν ειναι θεμα εταιρειας αλλα τι πυρηνας θα σου κατσει.....απο οτι εχω δει τουλαχιστον σε 9800 προ εχουν και ολες ιδιες μνημες (samsung 2.8ns)

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για oc, τότε σαφώς και είναι θέμα πυρήνα....

Η Hercules είναι η μόνη που διαφοροποιείτε από τις υπόλοιπες κάρτες, δείχνει ποιο ποιοτική(το αν είναι σηκώνει συζήτηση) και είναι και ακριβότερη.... νομίζω όμως ότι έχει και 3 χρόνια εγγύηση.

Η club3d είναι τυπική φασόν ati, η φουρνιά του e-shop δείχνει να ανεβάζει καλά, τόσο μνήμες όσο και πυρήνα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD

2 Hercules 9700pro off εγώ χωρίς λόγο.. και 2 ο βούδας από όσο γνωρίζω πάλι χωρίς λόγο.. Οι δικές μου δεν είχαν γίνει και ποτέ overclocked γιατί δε κυνηγάω - πλέον - νούμερα. Ειλικρινά.. δε θα έπαιρνα/πρότεινα πάλι Hercules. Το μόνο καλό ότι έρχονται με ψυκτρούλες σε μνήμες και πίσω από τον πυρήνα.

όντως 2 κάηκαν ως τώρα. η 1η εντελώς από μόνη της λόγω μνημών. η 2η ΙΣΩΣ από πίεση του μπλοκ... αλλά και πάλι ήταν μάπα από ocability... με νερό μόλις 380 ο πυρήνας και κάπου 335 οι μνήμες... πάντως και αυτή μου έκανε κάτι κουλά με τις μνήμες... να δούμε η 3η τί θα λέει...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.