Jump to content



Xigmatek HDT-S1283 s1366 adaptor


gel

Recommended Posts

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά!

Πρόσφατα πούλησα σε ένα φίλο ένα σχεδόν καινούργιο PC (socket 775) στο οποίο είχα μια Xigmatek HDT-S1283.

Αυτήν είπα να την κρατήσω μήπως και την βάλω στο επόμενο μου PC. Έτσι είπα να πάω σε έναν i7-920.

Το ερώτημα είναι πώς θα μπορέσω να βάλω την Xigmatek HDT-S1283 σε socket 1366?

Ξέρω ότι χρειάζεται κάποιος adaptor (Crossbow, Bolt-Thru kit, κλπ...) αλλά δεν μπορώ πουθενά να βρώ κάτι τέτοιο...

Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρώ τέτοιον αντάπτορα ή μήπως και μπορεί να χρησιμοποιηθεί κάποιος άλλος, π.χ. της Thermalright, για να κάνω την δουλειά μου μπας και γλιτώσω τουλάχιστον κάποια λεφτά από την αγορά καινούργιου cooler...?

Αν κατά τύχη το έχει καποιος τον αντάπτορα, ευχαρίστως να του τον αγοράσω...

Λέω να το βάλω και στις αγγελίες ζήτησης...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω αγοράσει ποτέ κάτι από εξωτερικό, μεταφορικά, πιστωτικές κλπ. Πάντα ήμουν διστακτικός. Και από Internet Ελλάδα πάντα με αντικαταβολή πληρώνω...

Θα το ψάξω το θέμα πάντως να πάρω από εκεί που είπες! Ευχαριστώ.

Σχετικά με τις mobo, ναι το ξέρω, αλλά τελικά πήρα σήμερα μια Gigabyte, κακώς ίσως, αλλά φανταζόμουν ότι θα έβρισκα αντάπτορα, επειδή παλαιότερα είχα δει στο Πλαίσιο...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ευτυχώς βρήκα αυτό μέσω του Πλαισίου, κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης, παρόλο που δεν υπάρχει πουθενά στον κατάλογο τους ή στο site...!

Δεν το περίμενα, αλλά συμβαίνουν και τέτοια... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Τελικά ευτυχώς βρήκα αυτό μέσω του Πλαισίου, κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης, παρόλο που δεν υπάρχει πουθενά στον κατάλογο τους ή στο site...!

Δεν το περίμενα, αλλά συμβαίνουν και τέτοια... :D

Mε λίγο googlarisma και υπομονή κατάφερα να βρώ το thread που ανέβασες και να κάνω την ίδια ενέργεια για μια OCZ Vendetta 2 που έχω για πάρτυ μου.

Πήρα δλδ τα τηλέφωνα και μετά από καμιά 10αριά transfer θα πάω από κατάστημα αύριο να παραλάβω τον αντάπτορα.

Δεν με χάλασε...:no:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.