Jump to content



Asus 5870 & Prototype


kaminia7

Recommended Posts

Γεια σας παίδες, αγόρασα πρόσφατα την 5870 την άσους και τις έχω βάλει για drivers 9,12hotfix , βάζω να παίξω το prototype με 1920 ανάλυση και όλα high (sync off) ενώ από θέμα fps πάει καλά 100-150, σε ορισμένα σημεία όταν κάνω άλματα από κτίριο σε κτίριο τα fps πέφτουν στα 15-20 για 1-2 δευτερόλεπτα και μετά επανέρχονται. έχει κανεις παρόμοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν έχω προλάβει να την δοκιμάσω σε πολλά games , πάντως το dirt 2 και το mass effect 2 μια χαρά μου τα πάει ( όχι τρελα fps αλλα σταθερά τουλάχιστον ) μόλις βρω χρόνο θα βάλω crysis και resid 5 να δω τι γίνετε και εκεί. στο prototype με ξενερονη γιατί από 180 fps ξαφνικά ψιλό κολλάει η οθόνη και το Fraps μου δείχνει 15-20fps...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δοκίμασα ένα fix sound στην αρχή αλλα συνέχισε το ίδιο πρόβλημα :( μετά πέρασα τους drivers 10.1 και όλα κομπλέ τώρα πάει σφαίρα το game :D σας ευχάριστο πολύ για τις απαντήσεις σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι θεμα ηχου της πειρατικης version.

το θεμα ηχου ισχυει αν

1. δεν ξεκιναει καν το παιχνιδι και βγαζει ερρορ

2. δεν ακουγεται τιποτα ingame

δεν νομιζω πως παιζει ρολο με τα fps...καθαρα θεμα driver ηταν :yu:

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα χαιρετώ τη παρέα του φόρουμ

Δεν ανοίγω νέο θέμα μιας και είναι πρόσφατο αυτό αν είναι και δεν βρούμε απάντηση τότε το κάνω νέο θέμα η το φτιάχνετε εσείς αν νομίζετε ότι είναι λάθος.

Έχω το εξής σύστημα

Ι7 920-1tb western black-win7 home premium 64b-asus 5870

Πριν το φορματ στο 3d mark 03 έβγαζα κάτι πάνω από 70000 και στο 06 γύρο στα 19000

Ο δίσκος πέθανε ,άλλαξα δίσκο και μετά την νέα εγκατάσταση έβαλα τους 10.1

Στο ρειτινγκ των 7 στη κάρτα έγραφε αντί 7.9 και 7.9 πήγε στο 6 και στα 2 αυτά πεδία.

Έβγαλα drivers πέρασα πάλι και όλα οκ αλλά στο 7.8 και τα 2 (μικρό το κακό)

Στο 3d mark 03 πήγαμε στο 64000 και στο 06 στις 14000 άλλαξα με τους 9.10 που ίσως είχα όταν την πρωτοπήρα αλλά το ίδιο αποτέλεσμα είχα(μικρή μόνο βελτίωση).

Καμία ιδέα ?αλήθεια ποιοι drivers ήταν όταν βγήκε οι κάρτα στο site της ατι?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

βασικά το rating τον windows μην το κοιτάς... και εμενα 6 μου δείχνει με την 5870 ενώ με την 280gtx μου έδειχνε 7,3. όσο για το 3dmark κάτι λάθος έχεις κάνει δεν γίνετε να έχεις τόση διαφορα σε marks με το ίδιο hardware , δοκίμασε ένα "unistall στους drivers με driverswepper κατά προτίμηση σε safemode και ξανάπαιρνα τους 10,1 μήπως και έχουν περαστεί τελείως λάθος η drivers και φτιάξει ( αν και δεν νομίζω γιατί εγώ στο 06 τι με 9.11hotfix τι με τους αρχικούς και τώρα με τους 10.1 100-200 marks να κερδίζεις πάνω κατω

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ηχου ισχυει αν

1. δεν ξεκιναει καν το παιχνιδι και βγαζει ερρορ

2. δεν ακουγεται τιποτα ingame

δεν νομιζω πως παιζει ρολο με τα fps...καθαρα θεμα driver ηταν :yu:

Νοpe.

To error 1. που λες το εβγαζε αν του δινες οποιαδηποτε αλλη ρθυμιση εκτος 16bit/44 στο Sound.

Το εrror 2. δεν το χω συναντησει .

Τα δυο πιο γνωστα ηταν :

Ο "αλλοιωμενος/echo" ηχος (σχεδον σε ολα τα παιχνιδια της Activision γινεται αυτο αν πειραξεις τον ηχο)

Τα τρελα framedrops που για καποιο λογο οι "Σομαλοι" απολαμβαναν(αν και το εφτιαξαν καπου στην πορεια)

Anyway.

Solved ,oποτε οτι και να λεμε ειναι περιττο.

Link to comment
Share on other sites

Nephilim πρέπει να εxεις δίκιο εμενα μόλις έβαλα τους 10,1 έφτιαξε αλλα μέτο που έκανα restart το pc πάλι τα ίδια...πριν κάτι μέρες ξαναπέρασα drivers και το ξαναδοκίμαζα πάλι έπαιζε κομπλέ και με το που κάνω restart ξαναχάλασε (κουλό e?) btw εγώ βρήκα την λύση το έκανα unistall και τελειωσε η υπόθεση :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.