Jump to content



LG Flatron M2794D-PZ FULL HD, Hdmi to Hdmi και DVI to HDMI


umarth777

Recommended Posts

Με το HDMI υπάρχει αυτό το πρόβλημα στα περισσότερα μόνιτορ. Δοκίμασε το DVI -> HDMI με τη κάρτα HDMI πρός το DVI του μόνιτορ.

Έχω ακριβώς το ίδιο μοντέλο, συνδεδεμένο με PS3 (HDMI) και PC (DVI) και δείχνει μια χαρά (θέλει calibration όμως).

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω νεότερα. Μόλις ήρθαν οι άνθρωποι της LG. Πρώτον ήταν εξυπηρετικότατοι και ευγενικότατοι.

Δεύτερον ενώ είχα την Flatron M2794D-PZ μου έδωσαν εις γνώσιν τους την Flatron M2794DP-PZ. Αυτό σημαίνει ότι γλίτωσα 50 ευρώ και μία κουμούτσα μέσα στο δωμάτιο επιπλέον (και ένα τηλεχειριστήριο επιπλέον). Η διαφορά των δύο μοντέλων βασικά είναι ότι στη δεύτερη ο ενσωματωμένος αποκωδικοποιητής υποστηρίζει και Mpeg4! Άρα με το προηγούμενο μοντέλο θα έπρεπε να αγόραζα και αποκωδικοποιητή με ότι αυτό σημαίνει. Το μενού είναι φιλικότερο, καλύτερο και ομορφότερο. Οι διαφορές φυσικά ελάχιστες αλλά υπάρχουν.

Στην ουσία τώρα. Τι έγινε με τα HDMI. Λοιπόν, πάλι αναγκάστηκα να την βάλω στο "μονό σκάναρ." αλλά αυτή τη φορά χωρίς calibration χωρίς τίποτα δουλεύει μια χαρά! Όχι τέλεια. Όχι όπως με το DVI αλλά η διαφορά είναι τόσο ελάχιστη που δεν το καταλαβαίνεις. Άρα πράγματι πρέπει να είχαν πρόβλημα οι θύρες. Γενικότερα είμαι πολύ ευχαριστημένος από το όλο σκηνικό. Μου έκαναν πλήρη αντικατάσταση, χωρίς πολλά πολλά. Δεν μου έφεραν μία οθόνη ίσα ίσα να κάνω την δουλειά μου όσο διαρκεί το service αλλά μου έφεραν μία αχρησιμοποίητη-ολοκαίνουργια και μάλιστα καλύτερα από αυτή που είχα. Όλα αυτά με εύκολες διαδικασίες, χωρίς άπειρη αναμονή στο τηλέφωνο και το βασικότερο χωρίς να βγω από το σπίτι. Αυτοί την έφεραν μέχρι το δωμάτιο!

LG respect!!! :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πρόβλημα στις θύρες!

Μια χαρά σου΄κατσε!!!Και με αυτήν όλα καλά με το HDMI?

Πάντως για μια ακόμη φορά ακούμε καλά σχόλια για την LG και επιβεβαιώνει τη σωστή εγγύηση και το όνομα της και κατέπέκταση τις επιλογές μας!+1 για LG!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.