Jump to content



9600 pro o/c


MaD

Recommended Posts

λοιπόν έχω την κάρτα στην υπογραφή .. την πήρα πριν δυο εβδομάδες περίπου κ είπα να την πουσάρω κ΄'όλας .. στα 339 μνήμη μοθ έβγαλε artifacts .. αλλά δεν είναι η μνήμη που με απασχολεί .. οταν την βαλω λίγο παραπάνω από 455 core στο μοναδικό παιχνίδι που μου κάνει πρόβλημα είναι το broken sword 3 και όχι στο need for speed underground , που φαίνεται και πιο βαρή .. στο 3dmark 1600x1200 δεν μου κάνει πρόβλημα

Τώρα το πρόβλημα που μου κάνει είναι οτι μετα αό λίγη ώρα παιχνιδιού η οθόνη κλείνει και λέει out of scan range ... ?!?! :blink:

Τι σημαίνει αυτό ? έφτασε η κάρτα στα όρια ? μήπως να έβαζα παραπάνω volt ? μήπως φταίει ο driver της οθόνης ? της κάρτας ?? :'( :'(

σημειώστε οτι έχω αλλάξει driver οθόνης μπας και γίνει τπτ αλλά .. τπτ .. όπως επίσης και 0.1 παραπάνω τάση στην agp . Επίσης η θερμοκρασία δεν πήγε ποτέ πάνω απο 48 βαθμούς στην κάρτα ..

βοήθεια.. :...:

Link to comment
Share on other sites

Tα ορια της καρτας (μνημη και πυρηνας) πως τα βρηκες; Ακολουθησες καποια μεθοδολογια ή απλα ανεβασες και οπου παει παει.;

Το out of scan range το εμφανιζει η sony οταν δεχεται σημα το οπου δεν μπορει να μετατρεψει σε απεικονιση π.χ. τα ηλεκτρονικα της υποστηριζουν 1024x768 @ 100Hz και εσυ βαλεις 120Ηz...επισης τι τροφοδοτικο εχεις;

Link to comment
Share on other sites

δεν έβαλα 120 .. 100 το είχα .. ανέβαζα μέχρι να μου κάνει νερά .. τον πυρήνα δεν τον έχω βρει ακόμα κατα την γνώμη μου .. λέω να κετεβάσω 3.7 catalyst , έχω 3.9 .

έχω ένα 300άρη μάρκας [?] Deer .. αν παγώσει το σύστημα σημαίνει οτι είναι τα όρια της κάρτας ?

Link to comment
Share on other sites

ακολουθησε μια μεθοδολογια για να βρεις τα ορια πυρηνα και καρτας

Μεθοδολογια

Το τροφοδοτικο σου ειναι ανεπαρκες. Δεν ξερω αν φταει στην συγκεκριμενη περιπτωση αλλα θα σου προτεινα να αγορασεις καποιο καλυτερο. Ειχα deer και ολο προβληματα αντιμετοπιζα. Μην ξεχνας επίσης οτι ο Palomino σου τραβαει σημαντικο ρευμα οπως και τα υπολοιπα περιφερειακα του PC σου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.