Jump to content


Δεν εχετε δικαιωμα για τιποτα.Παρτε Αδεια απο τον Διαχειριστη (Win7)


nkoumo

Recommended Posts

Ρε παιδια ακομα δεν μπορω να συνηθησω τα win7. Απο τοτε που τα εβαλα ολο και καποιο "τσαλιμακι" θα κανει. Τωρα εχουμε το εξης: Οταν παω να σωσω ενα αρχειο πχ .txt μου βγαζει οτι πρεπει να παρω αδεια απο τον διαχειριστη για να το σωσω σε αυτη τη θεση και δεχεται να κανει save παρα μονο στο /win7. Παρομοιως οταν παω να κανω rename "Δεν εχετε δικαιωμα αποθηκευσης σε αυτη τη θεση.Επικοιν. με τον διαχειριστη...............

Τι ΒΛΑΚΕΙΕΣ ειναι αυτα?????????????:triniti: Εχω παραληλα και τα XP. Ekei kanena problem!. Τι πρεπει να κανω? Πως θα παρω αδεια απο τον εαυτό μου? (Ο Διαχειριστης).

Y.Γ. Εχω ενεργοποι'ησει κανονικα με κλειδι προιοντος και ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

1)Θα πατάς "εκτέλεση ως διαχειριστής" (αυτό με το μπλε σηματάκι).

2)Αν ένα αρχείο δεν έχει δικαιώματα διαχειριστή: δεξί κλικ στο αρχείο ή στον φάκελο>ασφάλεια> και δίνεις δικαιώματα στον administrator.

(Εγώ μέχρι να το μάθω, παρ'ολίγο να σπάσω το PC).

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω κάνει το εξής:

Disable UAC:

To turn off UAC

Click Start, and then click Control Panel.

  1. In Control Panel, click User Accounts.
  2. In the User Accounts window, click User Accounts.
  3. In the User Accounts tasks window, click Turn User Account Control on or off.
  4. If UAC is currently configured in Admin Approval Mode, the User Account Control message appears. Click Continue.
  5. Clear the Use User Account Control (UAC) to help protect your computer check box, and then click OK.
  6. Click Restart Now to apply the change right away, or click Restart Later and close the User Accounts tasks window.

Μπορείς να κάνεις πολλές αλλαγές ανάλογα με το τι θέλεις. Διάβασε προσεκτικά το παρακάτω link για να δεις ποιο απ' όλα σε βολεύει... http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc709691(WS.10).aspx

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.