Jump to content



ΗΡΘΑΝ....ΗΡΘΑΝ!!!!


DragonFlight

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από DragonFlight [22-12-2003 και 08:23]

Ηρθαν επιτελους τα κουκλακια! Για πια κουκλακια μιλαω? ΧΕΧΕΧΕΧΕ δειτε τη φοτο....

Υ.Γ-----Πιο να κρατησω?

'Ομορφα.

Υ.Γ. Το κάτω της φωτογραφίας, μου δείχνει ποιό καλαίσθητο.

το δικο μου που ειναι σαν αναποδη πυραμιδα με 2 σκαλια??

Ειναι το προηγουμενο??

Μάλλον το ίδιο με άλλη πάνω πλάκα για να μπαίνει στο σύστημά σου;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από krisiun82

Aυτα ειναι τα λεγομενα crusader βρε 11??

το δικο μου που ειναι σαν αναποδη πυραμιδα με 2 σκαλια??

Ειναι το προηγουμενο??

αν και δεν κατάλαβα τελείως τι εννοείς .....

Και εσύ τέτοιο έχεις Απλα στα παραπάνω λείπόυν τα "σκαλοπάτια" οπως τα αποκαλείς

εκανα μια μικρή αλλαγή στο σχέδιαο εξωτερικά το εσωτερικο παραμένει το ίδιο

post-62-1416070683,9842_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από eleven [23-12-2003 και 14:48]

αν και δεν κατάλαβα τελείως τι εννοείς .....

Και εσύ τέτοιο έχεις Απλα στα παραπάνω λείπόυν τα "σκαλοπάτια" οπως τα αποκαλείς

εκανα μια μικρή αλλαγή στο σχέδιαο εξωτερικά το εσωτερικο παραμένει το ίδιο

Nαι αυτο στην φωτο εχω..

Link to comment
Share on other sites

Το εχω στισει το νερακι μου και εγω τελικα αλλα πολυ προχειρα λογο εορτων. Ανεμιστηρακια ακομα να παρω και τωρα δουλευει με 2χ80''(μολις 20-25CFM). Με 1.85V(BIOS) στα 2511Mhz εχω 35C(idle) και 39C(full load). Ειναι καλα με αυτα τα ανεμιστηρακια? Αμα βαλω 2χ12''(SUNON 105CFM) ποσο θα πεσουν οι θερμοκρασιες περιπου?

Link to comment
Share on other sites

Με τι θερμοκρασία περιβάλλοντος αυτές οι θερμοκρασίες; Το νερό τι θερμοκρασία έχει; Αν βάλεις 2χ120 σίγουρα θα δεις διαφορά αλλά το πόσο μεγάλη θα δεις εξαρτάται από πολλά πράγματα. Καλορίζικο :)

Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασια δωματιου ειναι 23-25C. Θερμοκρασια νερου δεν εχω μετρισει. Επισεις θα δοκιμασω και με μονο το ενα ψυγειο πανω(μεγαλυτερη ροη νερου) να δω αν οντος φταινε τα ανεμιστηρακια ή αν φταιει η χαμιλη ροη. Εχω περιπου 3.4-3.5 λιτρα ανα λεπτο με ολα πανω. Με μονο το 1 ψυγειο εχω πανω απο 5 λιτρα ανα λεπτο!

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε νεα αποτελεσματα!!!!!! Μονο με το ενα ψυγειο και μονο με το ανεμιστηρακι του Volcano7+(70mm).

Νερο δυστιχος ειναι της βρισης αφου ξεχασα να παρω απιονισμενο(απο Δευτερας αυτο...απλα δοκιμες κανω)

Εχουμε και λεμε.... 1.85V(Bios)->1.83V(MBM)

11x228->2511Mhz

room temp: 20C

Water temp(idle) : 20.5C

Water temp(full): 22.5C

CPU temp(idle) : 28C

CPU temp(full load): 35.5C

Το προγραμμα που δοκιμαζω για το full load ειναι το Burn-in του SANDRA 2004(μετα απο 123 loops CPU Arithmetic&Multimedia Benchmarks "in high priority")

Παει καλα ή εχω προβλημα λετε? Με τον 12αρι ανεμιστηρα που θα βαλω, ποσο περιπου πεφτουν οι θερμοκρασιες?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.