Jump to content



Πρόβλημα με P4


physio

Recommended Posts

Γεια σε όλους!

Έχω έναν pentium 4 κ μου έδωσε ένας φίλος έναν επεξεργαστή να αναβαθμίσω στα 3 γίγα!

Όταν όμως κουμπώνω στη μητρική τον επεξεργαστή αυτόν γίνεται το εξής περίεργο!!!

Δεν μπουτάρει παρα μόνο αν ανοίξω τα αυτάκια της ψυκτρας(στοκ ίντελ).Αν κλείσω τα αυτάκια που σημαίνει ότι πατάει καλά η ψύκτρα δεν κάνει τίποτα το σύστημα!!!

Αν τα αφήσω ανοιχτά κ φορτώσει το λειτουργικό μετά κ να τα κλείσω λειτουργεί...

Τι μπορεί να είναι?

Βοήθεια..................:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Με την πίεση βραχυκυκλώνει ...προσπαθησε να δεις τα ποδαρακια μην εχει στραβωσει κανενα και καθαρισε οτι μπορεις με αερα και στη μητρικη ...

λεω τώρα αν εβαζες αλλη ψυχτρα!!

Link to comment
Share on other sites

Τα ποδαράκια φαίνονται όλα οκ...

αύριο θα δοκιμάσω να φυσήξω με το blower τη μητρική...για να αποκλείσω την πιθανότητα.

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι ένας P4 2.0 που έχω λειτουργεί κανονικά κ με τα αυτάκια κατεβασμένα!

Link to comment
Share on other sites

Τα ποδαράκια φαίνονται όλα οκ...

αύριο θα δοκιμάσω να φυσήξω με το blower τη μητρική...για να αποκλείσω την πιθανότητα.

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι ένας P4 2.0 που έχω λειτουργεί κανονικά κ με τα αυτάκια κατεβασμένα!

αρα επικεντρωνεις την προσοχη σου στον επεξεργαστή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι χαλασμένος?Αν δεν τα κατεβάσω πάντως τρέχει για πολλή ώρα το stability test του everest.Εκτός αν κάποιο από τα ποδαράκια στη βάση δεν κάνει καλή επαφή αλλά ο P4 2.0 ίσως δεν το χρησιμοποιεί γιατί είναι πιο παλιός...στα 533mhz .;Έχει βάση αυτό?

Κ δεν έχω άλλη ψύκτρα για τέτοιο σόκετ να δοκιμάσω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.