Jump to content



RAM DDR3 1066MHZ LAPTOP


babooni75

Recommended Posts

Παιδια μια βοηθεια εχω ενα λαπτοπ με 2 μνημες 2g ddr3 sta 1066

η μια βγηκε οφ και δεν βρισκω πουθενα 2αρα ετοιμοπαραδοτη

βρικα στο 1gb με τον ιδιο χχρονισμο

θα δουλεψει; η χρειαζεται το ζευγαρι να εχει ιδιο χρονισμο και μεγεθος;

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι μονο ο χρονισμος που παιζει ρολο αν θα δουλεψει...προσεξε και την ταση καθως και προβληματα ασυμβατοτητας με το board σου! καλο ειναι να βαλεις (αν βρεις βεβαια) ιδιο dimm ετσι ωστε να εισαι σιγουρος!

το θεμα ομως ειναι αλλο: γιατι την θες ετοιμοπαραδοτη?

αμα μπορεις να κανεις την δουλεια σου λιγες μερες με το ενα dimmακι τοτε συμβουλη μου περιμενε μεχρι να σου φερουνε το αλλο!

υγ: θεμα εγγυησης δεν παιζει?

Link to comment
Share on other sites

παίζει θέμα εγγύησης αλλά είμαι από επαρχεία το λαπτοπ το πείρα από πλαίσιο πρέπει να τους το πάω εκεί από ότι μου είπαν να δουν ότι η ram δεν δουλεύει πάνω στο συγκεκριμένο λάποτοπ και μετά να βγάλουν εντολή για αντικατάσταση και τρέχα γύρευε και η δουλειά μου που πάει πίσω;;;;;;

Η sodimm που φοράει πάνω είναι ddr3 με 1.5v τάση τροφοδοσίας.

Link to comment
Share on other sites

χμμμ...

η συμβουλη μου παραμενει η ιδια: αν μπορεις να κανεις την δουλεια σου με τα 2gb που εχεις τοτε περιμενε λιγο και ψαξε να βρεις μια την ιδια!

δες και εδω...ολες σχεδον ειναι στα 1.5ν με ιδιο χρονισμο, οποτε διαλεξε βαση καταστηματος/τιμης/ετοιμοπαραδοτου κτλ....

υγ: αμα μπορεις ψαξε και στο σιτε του κατασκευαστη του λαπτοπ σου (και της board του) για γνωστα θεματα ασυμβατοτητας και εισαι good to go!

edit: πες μας αμα ειναι και το ακριβες μοντελο της μνημης σου και του λαπτοπ να σε βοηθησουμε καλυτερα!:yes4:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.