Jump to content



Exception EAccessViolation in module


Paranoic

Recommended Posts

Γιατί όταν τρέχω το ίδιο αρχείο σε xp μου το ανοίγει κανονικά και σε 7 μου βγάζει το παρακάτω μήνυνα:

Exception EAccessViolation in module Fixer.exe at 01DBF012.

Access violation at address 01DC0012. Write of address 0000000C.

Το τρέχω σας administrator αλλά τίποτα??

Υπάρχει τρόπος για να τρέξει και σε 7??? To ίδιο μου έβγαζε και όταν είχα vista.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 9 months later...

Καλησπέρα.

Όντως στα Windows XP Home Edition SP2 λειτουργεί κανονικά.

Θα σου πρότεινα δύο πράγματα, αν και πιστεύω ότι το πρώτο δεν θα λειτουργήσει...

Τα Windows Vista έχουν μία επιλογή η οποία σου επιτρέπει να τρέξεις προγράμματα τα οποία λειτουργούν σε παλαιότερες εκδόσεις. Μπορείς να το κάνεις πηγαίνοντας Πίνακας Ελέγχου->Προγράμματα-> Χρήση παλαιότερου προγράμματος με αυτή την έκδοση των Windows. Στην συνέχεια ανοίγει ο οδηγός συμβατότητας προγραμμάτων ο οποίος σε βοηθάει να τρέξεις το πρόγραμμα με μία παλαιότερη έκδοση των Windows. Το δοκίμασα αλλά και πάλι δεν λειτούργησε...

Το δεύτερο πράγμα που μπορείς να κάνεις (σαν πρόχειρη λύση) είναι να κάνεις ένα Virtual Machine και εκεί να εγκαταστήσεις τα Windows XP Home Edition SP2. Εκεί δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα να εκτελέσεις το αρχείο.

Το τρίτο πράγμα που σκέφτηκα αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη, είναι να κάνω την εγκατάσταση κανονικά στα Vista και στην συνέχεια να αντιγράψω τα αρχεία που κάνει Fix το πρόγραμμα από τον φάκελο που βρίσκονται στα Windows XP στον φάκελο των Vista.

Μόλις έχω κάτι νεότερο θα ενημερώσω. Ελπίζω να βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.