Jump to content



ATI Saphire 9800pro Ultimate


YDinopoulos

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Νέος σε αυτό το forum, θα ήθελα την άποψή σας για μια νέα κάρτα που έχω ήδη παραγγειλει...Την "ATI Saphire 9800pro Ultimate"

Ένα site που βρήκα γράφεικαλά λόγια. Θα ήθελα και την δική σας γνώμη

http://www.3dvelocity.com/reviews/sapphire9800pro/ultimate.htm

Ακουώ γνώμες - εμπειρίες

Link to comment
Share on other sites

Ασε καλυτερα...

Me heatpipe....ΧΩΡΙΣ φαν??

Σε ολα τα τεστ εχασε απο την απλη και στο τελος εχανε και απο τον εαυτο της αφου αναψε και συνεχος εχανε αποδοση.

Αυτη σε ενα κουτι με λιγο αερα θα εχει προβλημα ασε τελικα που μου φανηκε ακριβη (307 ληρες??.)

Δηλαδι περιπου 450 ευρω.

Εδω με περιπου 500+φπα παιρνεις CLUB3D 9800XT..............δεν αξηζει τα λιγα παραπανω ??

Οι περισοτερες 9800 pro τωρα εχουν πεσει στα 380/400 (+φπα) ευρω (εκτος 256 mb).

Link to comment
Share on other sites

Ασε τα χρήματα, μιας και την πήρα απο φίλο (οχι 2ο χέρι) μόλις 390€ ! Τώρα για γο Heatpipe, Σκέφτομαι να πάρω απο έξω το παρακάτω fan-άκι ωστε να είμαι και καλυμένος. Απο ο/c δεν θα ανέβεω καιπάρα πολυ (επίτηδες) μιας και είμαι νέος σχετικά με τις vga

post-376-1416070702,5809_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

JimK....το ξέρω και γώ καλά! Είχα παραγγείλει και με πήραν τηλ, και έλεγαν πως δεν έχουν στοκ κ θα με πάρουν τηλ. Αυτο έγινε στις 17-18 Δεκ. και ακόμα με παίρνουν τηλ......

Link to comment
Share on other sites

Club εχω και κανεις λαθος.

Τα ρολογια με ευκολια στα 460/360 .

Δηλαδι που το λεει οτι η Club einai μαπα και η saphire θεος ??

Δυστιχος υπαρχει μια πολυ λανθασμενη εντυπωση για τι Club.

Ουτε η saphire παραγει τελικα ολες της καρτες της.

Βγαζει και αυτη αποτυχιες οπως ολες της εταιριες (κοιτα για παραδειγμα την asus ) για να μη πω για την powercolour που βγαζει μια στης 10 καλες..

Αλλα αφου την εχεις παρει στα χερια σου τα λογια ειναι περιτα γιατι απο τι καταλαβα ροταγες για γνωμες μιας καρτας που ειχες ειδι αγορασει .

Καλοριζικη

Οσο για της τιμες που αναφερονται πιο πανω ενα εχω να πω..

Γνωστο ειναι οτι υπαρχουν και φτηνοτερες τιμες αλλα εγω προσωπικα ΔΕΝ θα αγοραζα απο Ελληνικο online shop γιατι μερικες ιστοριες που εχω ακουσει ειναι εντελος απαραδεκτες.

Δεν ξερεις τη παιρνεις μεχρι να το δεις με τα ματια σου και αν χαλασει ???....την πατησες.

Οχι παιδια...δυστιχος θα περασει λιγος καιροςακομα εως τα ελληνικα Online μαγαζια να εμπνεουν εμπιστοσυνη.

Link to comment
Share on other sites

@ Shido

Ναι εχω δοκιμασει αρκετες γιατι χτιζω μηχανιματα σε μαγαζι οπου η πελατια ειωαι και λιγο χομπιστες και κανουμε πολλες φορες τα πειραματα επι τοπου (overclocking klp).

Προσωπικη μου προτιμηση ειναι η Gigabite . kai Hecules (λιγο ακριβες ομος)

@ Jimk

Φιλαρακο δεν ειπα "απατη" πουθενα σωστα ??

Τα λογια μου εχουν να κανουν με ανευθηνοτητα κυριος.

Αν δε κανω λαθος καποιος απο αυτο εδω το φορουμ ειχε συμβαν με RMA που εστειλε καρτα γραφικων και γυρισε καρτα ηχου.

Μετα εχω 2 περιπτωσεις με φιλους που πηραν το RMA τους μετα απο 3 μηνες.

Μετα εχουμε περιπτωσεις μεταχειρισμενων αντι καινουργιων (η μηπος δεν ξερεις οτι καποιοι resellers εδω εχουν και μηχανακια που κανουν περιτιλιγμα ζελατινας).

Θα σου πω απλο παραδειγμα αλλα δεν θα πω απο που'

Παραλαβαμε μια μερα 7 καρτες γραφικων (μεσα σε ζελατινα) απο εταιρια που αγοραζουν τα online shops και σε πληροφορω οτι ΜΟΝΟ οι 3 επαιξαν (οι αλλες ειχαν χαλασμενη μνημη).

Καταλαβες γιατι λεω οτι ΔΕΝ ξερεις τι αγοραζεις?

Εδω πολλες φορες εαν ΔΕΝ εχουν το μοντελο που παραγγειλες σου στελνουν κατι αλλο χωρις καν να σε ρωτισουν (οχι παντα βεβαια).

Ασε Τσιμακο δεν τα βγαζω απο την κοιλια μου....ειναι αληθηνα παραδειγματα.

Ο μονος λογος που τα ONLINE ειναι φτηνοτερα ειναι απλος .....ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΑΓΑΖΙ !!!!

ΔΕΝ εχουν πωλητες,ΔΕΝ εχουν βυτρινες στη Στουρνάρη και ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟΚ της περισοτερες φορες αφου εχουν εναν τυπο με παπακι που μαζευει της παραγγελιες και μετα τρεχει στους αντιπροσωπους και μαζευει το εμπορευμα (αυτο το ξερω απο πρωτο χερι ειδηκα για μια απο της γνωστες εταιριες ONLINE)

ΑΡΑ...ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΟΣΤΟΣ !!!!

Ξερεις ποσα online μαγαζια δουλευουν μεσα απο ενα διαμερισμα??

Γιαυτο σου λεω...αστα να πανε

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ μαζί σου Σπαρτιάτη, απλά το e-shop, χωρίς να έχει αποφύγει τα ευτράπελα, είναι σωστό μαγαζί, τουλάχιστον όσο αφορά την αναλογία doa & rma...

Λίγοι έχουν παράπονα από το e-shop και πολλοί έχουν αγοράσει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.