Jump to content



εκτυπωτης για φωτογραφιες


Recommended Posts

Δεν αξιζει να αγορασεις τοτε..

Κοντα στο 20λεπτο παιζει εξω αν δεν απατωμαι.

Αν πας πολλες θα κυνηγησεις ακομα καλυτερη τιμη.

Γυρνα 2-3 φωτογραφεια (ή οσα εχεις) στην γειτονια σου και απλα βρες ποιο σου ταιριαζει περισσοτερο απο πλευρας ποιοτητας-τιμης

Το κοστος του εκτυπωτη + το κοστος για τα μελανια + το κοστος για το χαρτι θα ειναι μεγαλυτερο.

Ακομα και με ρεφιλ μελανια να παιξεις ...παλι θα εχεις το κοστος του εκτυπωτη (που θα παρακαλας να μην χαλασει) συν το κοστος του χαρτιου που δεν το αποφευγεις με τιποτα.

Χονδρικα υπολογιζε για ενα καλο χαρτακι καπου στα 10-15 λεπτα..οποτε και ξεκινας απο εκει και πανω για home made printing...

Εναλλακτικα ..οποιον συγχρονο εκτυπωτη παρεις με τουλαχιστον 4 μελανια θα κανεις την δουλεια σου .(νομιζω ξεκινανε απο 50Ευρω..).

Προσωπικα προτιμω canon-epson.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιζει να αγορασεις τοτε..

Κοντα στο 20λεπτο παιζει εξω αν δεν απατωμαι.

Αν πας πολλες θα κυνηγησεις ακομα καλυτερη τιμη.

Γυρνα 2-3 φωτογραφεια (ή οσα εχεις) στην γειτονια σου και απλα βρες ποιο σου ταιριαζει περισσοτερο απο πλευρας ποιοτητας-τιμης

Το κοστος του εκτυπωτη + το κοστος για τα μελανια + το κοστος για το χαρτι θα ειναι μεγαλυτερο.

Ακομα και με ρεφιλ μελανια να παιξεις ...παλι θα εχεις το κοστος του εκτυπωτη (που θα παρακαλας να μην χαλασει) συν το κοστος του χαρτιου που δεν το αποφευγεις με τιποτα.

Χονδρικα υπολογιζε για ενα καλο χαρτακι καπου στα 10-15 λεπτα..οποτε και ξεκινας απο εκει και πανω για home made printing...

Εναλλακτικα ..οποιον συγχρονο εκτυπωτη παρεις με τουλαχιστον 4 μελανια θα κανεις την δουλεια σου .(νομιζω ξεκινανε απο 50Ευρω..).

Προσωπικα προτιμω canon-epson.

30 λεπτα η μια εχουν.για inkjet ενδιαφερομαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
σε κατάστημα εννοείς 30 λεπτά η μία; πολύ ακριβά...εδώ γύρω από 0.12 € ξεκινάνε ;)

χαλκιδα μενω,σε 3-4 φωτογραφια ειχαν πριν κανα εξαμηνο 30 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος εγώ έχω τον canon mp 540 που έχει και σαρωτή

και απ΄ αυτές που έχω βγάλει είμαι ευχαριστημένος.

Στην τιμή που ψάχνεις υπάρχει και ο 550 και μιας και είσαι

χαλκίδα το skroutz βγάζει τον αντωνίου στην κώτσου.

Μελάνια θα βρεις στο ebay ευκολα στο 1/3 της τιμής.

Γενικά οι canon έχουν καλή ποιότητα και πιστεύω θα μείνεις ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.