Jump to content



Ασύρματο internet Asus WL-600G ερωτήσεις


zzz

Recommended Posts

Πρόσφατα εγκατέστησα ασύρματο internet με Asus WL-600G wireless home gateway.Έχω να κάνω κάποιες ερωτήσεις.

Αφού πήγα στις συνδέσεις δικτύου και κλικαρα το εικονίδιο για το ασύρματο internet,κάτω αριστερά εμφάνισε ένα πλαίσιο,όπου αναγράφονταν κάποιες πληροφορίες,όπως ''έγινε σύνδεση,με τείχος προστασίας'',την IP διεύθνση του modem,ύστερα κάποιες άλλες πληροφορίες και προς το τέλος έλεγε ''κρυπτογράφηση:απενεργοποιημένο'.Γνωρίζετε να μου πείτε τι σημαίνει αυτό? ότι δηλαδή υπάρχει περίπτωση--από τη στιγμή που είναι απενεργοποιημένη η κρυπτογράφηση,να μου ''κλέψουν'' το internet? αν ναι,πως μπορώ να την ενεργοποιήσω? επίσης,το τείχος προστασίας,το οποιο είναι ενεργοποιημένο,δεν επαρκεί για να παρέχεται ασφάλεια?

Τέλος,όταν σερφάρω στο Asus express gate ,υπάρχει ασφάλεια με το ασύρματο internet?

Αν γνωρίζετε,please πείτε μου;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.