Jump to content



Πως να κανω OVERCLOCKING τον Q9550


REQUIN

Recommended Posts

Καταρχην καλησπερα επεσα πανω σε αυτο το site ψαχνοντας να βρω καπιες πληροφοριες και μπορω να πω οτι ειναι εξερετικο site και πιστευω οτι θα με βοηθησετε!

Λοιπον οπως καταλαβενετε απο τον τιτλο αυτο που θελω ειναι πληροφοριες,συμβουλες,τροποι για να κανο overclocking τον επεξεργαστη μου.Ειχα κανει μια αποπιρα και το εκανα 3.4 αλλαζοντας μονο το multiplier και το bus speed ητανε πληρες σταθερο χορις restart και προβληματα.Αυτο που θελω τωρα ειναι ενα πιο σοστο overclocking χορις να πηραξω ταση ρευματος αλλα με πιο σοστες ριθμισις(δεν ειχα κανει καμια)στης μνημες στους χρονους τον μνημον και γενικα ενα πιο πληρες και αξιοπρεπες overclocking.Σας παρακαλω δηξτε κατανοηση δεν εχω ιδιετερες γνωσης στο overckocking και στο τι σιμενουν ολα αυτα στα bios και τη ακριβως κανουν οι χρονοι στης μνημες γιαυτο θα ηθελα αρκετες αναλητικες πληροφοριες!Οι προσφατες αναβαθμης που εκανα ειναι 3D οθονη και το NVIDIA 3D VISION KIT πραγματηκα αξιζει τα λεφτα δινει απιστευτη αισθηση στα παιχνιδια και αναμενω απο βδομαδας μια GTX480.Πιστευω αρκετα σας κουρασα λοιπον το pc μου ειναι:

INTEL CORE 2 QUAD Q9550 2.83Ghz

ASUS P5Q ME P45

4x2GB CORSAIR DDR2 1066Mhz 5.5.5.18

XFX 9800GTX+ (αναμενω την asus gtx 480)

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.