Jump to content



Eρωτηση σχετικα με CM690 II


kolofagos

Recommended Posts

Εχω το CM690 II και θα ηθελα να ρωτησω αν χωραει η 5870 σ'αυτο,γιατι ειναι η καρτα που λεω να διαλεξω για το gaming pc που θα χτισω..Εγω πιστευω πως χωραει αλλα δεν ειμαι σιγουρος για cf κατι το οποιο με ενδιαφερει στο μελλον..Αν δεν ...τοτε παω στην 5850 toxic..:weep:

Link to comment
Share on other sites

την χωραει ανετα...εδω χωραει(δυσκολα μεν) την 5970,στην 5870 θα εχει προβλημα?

και σε cf δεν νομιζω να εχεις προβλημα με temps....ομως εκει καλο ειναι να εχεις full tower.....

Link to comment
Share on other sites

στο case αυτο αμα ειναι να κανω cf,καλα ειναι να βαλω υδροψηξη? η δεν θα εχει διαφορα?Ξεχασα να αναφερω οτι δεν ειναι το advanced (δυστυχως...) αν αυτο παιζει καποιο ρολο στις διαστασεις του

Link to comment
Share on other sites

χωρις να εχω εμπειρια στο κουτι αυτο,αλλα ουτε και στην υδροψυξη γενικα....δεν θα στο προτεινα: 1) γιατι ειναι mid case 2)υδροψυξη μονο στο cpu δεν εχει πολυ νοημα(κανεις τη δουλεια σου και με μια καλη αεροψυκτρα) 3)το να βαλεις σε νερο 1 cpu και 2 vgas θα σου στοιχησει πολλα πολλα λεφτα......

διαφορα ναι θα δεις(ειδικα αν τα βαλεις ολα στο νερο) αλλα δεν ξερω κατα ποσο σε συμφερει και αξιζει.......το advance δεν διαφερει χωροταξικα, απλα νομιζω οτι εχει πλεξι στο πλαινο πανελ

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη σκεφτηκα το Cosmos..αλλα θα μου εριχνε τα υπολοιπα γιατι με budget 1.2χιλιαρικα,να παρω κουτι 200ευρω,θα εχω 1χιλιαρικο να ξοδεψω μονο :whistling

Ενιγουεϊ, λες να αφησω τις 5870 και να παω στην 5850 toxic? για να μπορω να κανω και cf μελλοντικα

:offtopic2: Οι διαφορες μεταξυ τους (αν δεν εχουν διαφορα στο μεγεθος) ειναι οτι το advanced εχει ενα HDD Dock στο πανω μερος,ειναι full black και εχει κατι..νομιζω στηριζει τα gpu αλλα δν ειμαι σιγουρος..αυτα ξερω εγω

ΕDIT: Λεω να αφησω τις 5850 και τις 5870 και να παω σε μια 5970 οποτε δεν θα εχω αναγκη τα cf..Θα βαλω 100-150 ευρουλακια παραπανω αλλα θα παρω την καλυτερη καρτουλα (που λεει ο λογος καρτουλα) της αγορας.

EDIT 2: Ουυφφφ..μ εφυγε το αγχος για το αν χωραει η 5970 στο CM690.... http://forums.techpowerup.com/showthread.php?p=1863733

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.