Jump to content



Sos με μπαταρια απο φορητο Sony Vaio


petroSEXtreme

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα.

Πριν απο λιγους μηνες η μπαταρια απο το φορητο ενος φιλου Vaio VGN-FZ31M παρεδωσε με αποτελεσμα να πρεπει να παρει καινουργια.Απο Sony εκανα καν το κοπο να ρωτησω.Για aftermarket εγω μεχρι τωρα ψωνιζα απο http://www.batteries.gr/

Aλλα για το συγκεκριμενο μοντελο δεν εχει μπαταρια.

Καμια ιδεα για το που αλλου μπορω να βρω???

Μιλωντας παντα απο το ELLADA.

:giveup:

Link to comment
Share on other sites

δεν ελαγα για original η aftermarket.Ελεγα οτι απο ebay εαν εβρισκα καπια μτχ δεν θα μπορουσα να ξερω την κατασταση.Ενω στον Δησιο θα την επερνα καινουργια....

Αυτο ειναι που φοβαμε για να στραφω προς ebay μερια....

Link to comment
Share on other sites

μα δεν ειναι απαραίτητο να είναι μεταχειρισμένη από το ebay. αυτή εδώ πχ --> http://cgi.ebay.com/4-8Ah-battery-VGP-BPS8B-sony-VGN-FZ470E-FZ485U-FZ31M-/120559800328?cmd=ViewItem&pt=Laptop_Batteries&hash=item1c11ec9008 και καινούργια ειναι και 1 χρόνο εγγύηση έχει και έρχεται στα 85$

Link to comment
Share on other sites

όχι, τα δέματα που έρχονται συστημένα μέσω ΕΛΤΑ στο 99% των περιπτώσεων δεν περνάνε τελωνείο. Σε δικές μου αγορές μου έχει κανα-δυο φορές να πληρώσω μόνο 3€ επιπλέον (για δήθεν έξοδα εκτελωνισμού) κάτι το οποίο εκ των υστέρων έμαθα πως μάλλον είναι εφεύρεση των ΕΛΤΑ. και μιλάμε για πακέτα 10-15 κιλών και αξίας περι των 230€ και άνω.

Οπότε μην ανησυχείς, αν παραγγείλεις από εκεί δεν υπάρχει καμια περίπτωση να πληρώσεις τελωνείο.

Θα έπρεπε να φοβάσαι αν ο πωλητής σου έστελνε με κάποια courrier γιατί τότε δεν υπήρχε περίπτωση να το γλυτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

ο πωλητής θα σου πει ότι δεν ξέρει και δεν φέρει ευθύνη για τυχόν δασμους στην χώρα σου (Ελλάδα εν προκειμένω) και είναι λογικό αυτό. Εσύ το μόνο που θα πρέπει να διασφαλίσεις ειναι ότι θα σου στείλει την μπαταρία με ταχυδρομειο συστημένη και όχι μερ courrier.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.