Jump to content


Καηκε η καρτα ηχου?


Dant3

Recommended Posts

Εχω μια soundblaster 2 zs...ακουγα μουσικη και ξαφνικα κοβεται ο ηχος...λεω θα πατησα τιποτα και εριξα μια επανεκινηση.τιποτα παλι.με λιγα λογια δεν δινει στα ηχεια ηχο...τα ηχεια τα δοκιμασα και δουλευουν.την καρτα ηχου την εντοπιζει ο υπολογιστης(μου ειχε ξανακαει και μου την αντικατεστησαν και τοτε καηκε και δεν την εβλεπε καθολου) και απο τα ακουστικα που ειναι μεσω usb,εχω κανονικα ηχο...καηκε η καρτα ηχου η εγινε τιποτα αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Θα την δοκιμασω και σε ενα φιλο μου να δω...προς το παρον κοιταω για καινουργια...αυτη ειναι καλη?

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Sound-Cards/Asus-Xonar-DS-Sound-Card-PCI-Express.htm

καλυτερη απο την ZS που ειχα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τσιμπησα τελικα την xonar.ειδα διαφορα στα μπασα...μου φαινονται πιο καθαρα.τωρα θα δειξει.το παραλογο ειναι οτι εαν ρυθμισω απο τον πινακα ελεγχου τα ηχεια(πχ βαλω 5.1 κτλ κτλ) ακουγεται μονο απο τα 2 ηχεια,ενω αν τα αφησω οπως ειναι ακουγονται κανονικα ολα.εννοειται παντα οτι εχω ρυθμισει και τα παντα απο το control panel της xonar.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.