Jump to content



PS3 optical problem!!


FLO

Recommended Posts

Παιδιά ήθελα να παίξω τον ήχο από το ps3 από τα ηχεία μου Creative S750 τα οποια δεν έχου "οπτικτι" είσοδο. Έτσι πήρα ένα panel από ένα φίλο μου από τι δικη του XFI platinum και έβαλα στη δίκια μου XFI xtreme music. Όλα ok τα ηχεία παίζουν απλά με τον που βάλω πάνω στο panel το οπτικό καλώδιο τα ηχεία κάνουν ένα ήχο σαν τσιτσίρισμα η χιόνι πιστεύω να καταλάβατε τι θέλω να πω.

Τι μπορεί να φταίει?Μήπως κάποια ρύθμιση , μήπως το καλώδιο η κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

το ps3 δεν φταίει πάντως

μπορείς να βγάλεις ήχο μόνο από την έξοδο του αναλογικού (που μοιάζει σαν hdmi) και την εικόνα κανονικά με το hdmi

για το θέμα που έχεις αν κατάλαβα καλά κοίτα στις ρυθμίσεις στη κατηγορία digital της καρτας σου ηχου και στο ps3 περιόρισε την ποιότητα ήχου στα settings του optical

Link to comment
Share on other sites

Και παλι εδώ!!!

Το πιο κουλο απο ολα ειναι πως σε ΧΡ os με τα ιδια settings ολα δουλευουν ΟΚ οποτε λογικα για αλλη μια φορα η μαμα Creative εχει κανει το θαυμα της στους drivers....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.