Jump to content



Samsung Omnia i900 πρόβλημα.


Aligator21

Recommended Posts

Σήμερα το πρωί πήρα ένα τηλέφωνο, εκ τότε αρνείται να κάνει οποιαδήποτε κλήση ή να δεχθεί κλήση. SMS δεν στέλνει.

Το σήμα ορισμένες φορές εξαφανίζεται, αλλά ακόμα και όταν "δείχνει" να έχει full σήμα, δεν γίνεται τίποτα.

Δοκίμασα πολλά Soft Reset, τίποτα!

Δοκίμασα hard Reset, τίποτα!

Δοκίμασα την κάρτα σε άλλη συσκευή και δουλεύει μια χαρά.

Έχει κανείς καμιά ιδέα;;; Τι στο καλό;

Υ.Γ. Η συσκευή είναι εκτός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα με το Diamond, στην αρχή άλλαξα κάρτα και έστρωσε παρά το ότι η κάρτα έπαιζε σε άλλα τηλέφωνα.

Μετά δεν διάβαζε καν την κάρτα και το έστειλα πίσω με εγγύηση, όπου και άλλαξαν όλο το SIM module και μετά ΟΚ.

Τώρα, αν είναι εκτός εγγύησης την έκατσες μάλλον..

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν πρόκειται να με πιστέψετε, πρέπει να το πω!

Μόλις γύρισα σπίτι, είπα να δοκιμάσω εάν δουλεύει! Προς έκπληξη μου δούλευε μια χαρά!!!!

Λέω θα τρελαθώ...

Σήμερα στην δουλειά, πάλι δεν δουλεύει!

Δεν μπορώ να καταλάβω...

Link to comment
Share on other sites

Άμα διαβάσεις προσεκτικά τις οδηγίες και έχεις σταθερό υπολογιστή(δηλαδή δεν θα σου βγάλει πρόβλημα κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης,ακόμα καλύτερα άμα είναι λαπτοπ) δεν θα πάθει τίποτα.Έχω αλλάξει rom και radio πάνω από 5 φορές

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μια χαρα θα παει.

αν θες να μη το κουράζεις με αλλαγες κατέβασε πρωτα σε emulator στο pc και μετα την περνάς οπως λενε στο omniacs.

Κακα τα ψεματα αν δεν αλλάξεις 5-6 ρομ δεν θα μαθεις να το δουλεύεις οπως σε βολεύει.

Εγω ξανα πέρασα πρόσφατα την μαμίσια :pleasantry: τις vodafone 6.1 απο wm 6.5 το γιατι;

Μου αρεσει το μενου το ομνια χαχα:dance3:

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ είναι ένα πολύ ωραίο site με πολλά πραγματάκια για το κινητό σου και όχι μόνο...

Όπως και να το κάνεις είναι λίγο ριψοκίνδυνο, αλλά τι να κάνεις καμιά φορά λύνει πολλά προβλήματα ένα update....άμα έχει και UPS ακόμα καλύτερα αλλιώς σε λαπιτόπι !! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν χρειάζεται ups 2 λεπτακια κρατάει η "επικίνδυνη" διαδικασία που και αν αποτύχει υπάρχει λύση αλλα σκας νομιζω δεν ειμαι σίγουρος για το ποσον 20ευρω.

Καλο ειναι να κάνει αλλαγή ρομ μετα το μεσημέρι που δύσκολα να πέσει το ρεύμα εκτος αν βρέχει :jump::dance3:

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν χρειάζεται ups 2 λεπτακια κρατάει η "επικίνδυνη" διαδικασία που και αν αποτύχει υπάρχει λύση αλλα σκας νομιζω δεν ειμαι σίγουρος για το ποσον 20ευρω.

Καλο ειναι να κάνει αλλαγή ρομ μετα το μεσημέρι που δύσκολα να πέσει το ρεύμα εκτος αν βρέχει :jump::dance3:

Αμα τύχει και δεν έχει εγγύηση σκας πολλά οχι 20 ευρά !!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.