Jump to content



Πρόβλημα με κάρτα γραφικών σε Acer


ioanniskar

Recommended Posts

Φίλος μου έχει Acer με κάρτα γραφικών nvidia GeForce 8600Μ και του εμφάνισε πρόβλημα στην οθόνη. Συγκεκριμένα του την χωρίζει στα 6. Δείτε τις εικόνες για να καταλάβετε:

img0040je.jpg

img0041cg.jpg

Μπορεί να προτείνει κάποιος κάποια λύση; Το έχει αντιμετωπίσει κανένας;

Link to comment
Share on other sites

:nada:δεν έχω ξαναδεί ποτέ κάτι τέτοιο!!!

δοκιμάσατε να το συνδέσετε σε εξωτερική οθόνη για να σιγουρευτείτε οτι δεν φταίει η κάρτα γραφικών;

είναι πιθανό να έχουν πρόβλημα και οι οδηγοί.δοκιμάστε τους πιο τελευταίους μήπως κι επανέλθει,αν και πιο πολύ για πρόβλημα οθόνης φαίνεται αφού εμφανίζει και το bios έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Την εξωτερική οθόνη δεν την αναγνωρίζει γιατί αν θυμάμαι καλά έχουμε αφαιρέσει τους Drivers της κάρτας γραφικών. Πάντως και με τους τελευταίους Drivers που το δοκιμάσαμε έβγαζε Blue Screen of Death και η μόνη λύση ήταν Boot σε Safe Mode. Το ότι το κάνει και στο Bios με υποψιάζει για πρόβλημα της κάρτας γραφικών αλλά θα ήθελα να μου πείτε αν το έχετε ξαναδει και αν λύνεται κάπως.

Link to comment
Share on other sites

ναι αν ανοίγει μόνο σε safe mode και με τους οδηγούς φορτωμένους δεν παίζει, τότε μάλλον κάηκε η κάρτα γραφικών.

αν δεν έχει εγγύηση ίσως μπορείς να βρείς ανταλλακτική καρτούλα από ebay.νομίζω αυτά τα acer φοράνε mxm.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.