Jump to content



Netbook


OperatorX

Recommended Posts

Καλημέρα σας,

Σκέφτομαι να προχωρήσω σε αγορά netbook!

Μέχρι πριν 2-3 μέρες πήγαινα Asus EEEPC 1101HA White αλλά στο PC Magazine είδα μία σύγκριση που βγάζει με διαφορά 1ο το HP Compaq Mini 311c-1010EV

Ψάχνοντας λίγο παραπάνω έπεσα στο HP Mini 210-1099ev Vivienne Tam που σε θέμα Hardware είναι πολύ καλύτερο από τα άλλα! Τι προτείνετε?

Μήπως να μαζέψω περισσότερο Money και να πάω σε macbook?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Σκέφτομαι να προχωρήσω σε αγορά netbook!

Μέχρι πριν 2-3 μέρες πήγαινα Asus EEEPC 1101HA White αλλά στο PC Magazine είδα μία σύγκριση που βγάζει με διαφορά 1ο το HP Compaq Mini 311c-1010EV

Ψάχνοντας λίγο παραπάνω έπεσα στο HP Mini 210-1099ev Vivienne Tam που σε θέμα Hardware είναι πολύ καλύτερο από τα άλλα! Τι προτείνετε?

Μήπως να μαζέψω περισσότερο Money και να πάω σε macbook?

εχεις αποφασισει να πας σε netbook? δηλαδη 10.1 ιντσες γιατι οι τιμες που κοιτας

εναι απελπιστικα υψηλες για τα χαρακτηριστικα τους:nono:

Link to comment
Share on other sites

εχεις αποφασισει να πας σε netbook? δηλαδη 10.1 ιντσες γιατι οι τιμες που κοιτας

εναι απελπιστικα υψηλες για τα χαρακτηριστικα τους:nono:

Δεν ξέρω αν θα με εξυπηρετήσει κάποιο 15άρι laptop! Θέλω κάτι μικρό και ελαφρύ για να μπορώ να πάρω μαζί! και να έχει και καλή αυτονομία. Κοίταγα και για Macbook με περασμένα windows φυσικά μέσω boοtcamp μιας και είναι αρκετά πιο αυτόνομα από τα κοινά pc-laptops αλλά και για να έρθω σε επαφή με τον κόσμο των mac os! Βέβαια η τιμή είναι διπλάσια αλλά πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα με εξυπηρετήσει κάποιο 15άρι laptop! Θέλω κάτι μικρό και ελαφρύ για να μπορώ να πάρω μαζί! και να έχει και καλή αυτονομία. Κοίταγα και για Macbook με περασμένα windows φυσικά μέσω boοtcamp μιας και είναι αρκετά πιο αυτόνομα από τα κοινά pc-laptops αλλά και για να έρθω σε επαφή με τον κόσμο των mac os! Βέβαια η τιμή είναι διπλάσια αλλά πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο.

αυτο πηρε ενα ξαδελφακι μου προσφατα απλα το πηρε σε κοκκινο και εχει windows 7 απο μαμα πρωτης ταξεως

εργαλειακι και απο οτι μου ειπε δεν περιμενε οτι θα ειταν τοσο καλο

http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Notebook/Netbooks-Mini-Laptop/Acer-Aspire-ONE-AOD250-0DQw-Seashell-White-LU-S690D-140.htm

edit για κοιτα εδω απο το lab ενα παληκαρι δινει 2 laptop

σε πολυ συμφερουσα τιμη και βεβαια δεν το συζηταμε οτι εναι πολυ

καλυτερα σε ολα τους

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=79138

Link to comment
Share on other sites

αυτο πηρε ενα ξαδελφακι μου προσφατα απλα το πηρε σε κοκκινο και εχει windows 7 απο μαμα πρωτης ταξεως

εργαλειακι και απο οτι μου ειπε δεν περιμενε οτι θα ειταν τοσο καλο

http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Notebook/Netbooks-Mini-Laptop/Acer-Aspire-ONE-AOD250-0DQw-Seashell-White-LU-S690D-140.htm

:D! To έχω πιάσει τα χέρια μου αυτό για λίγο! Ειναι Acer και τα αποφεύγω λόγω αντιπροσωπίας και προβλημάτων! Κοιταω κάτι σε ΗP, Asus ή Dell

Link to comment
Share on other sites

:D! To έχω πιάσει τα χέρια μου αυτό για λίγο! Ειναι Acer και τα αποφεύγω λόγω αντιπροσωπίας και προβλημάτων! Κοιταω κάτι σε ΗP, Asus ή Dell

συγνωμη αλλα δεν κανω διαφημιση απο το plaisio ψωνιζω αρκετα χρονια

ποτε δεν καθησα να ασχοληθω με εταιριες και εχουν χαλασει

πολλα απο διαφορες εταιριες μια λεξη γνωριζω .....RMA..... δεν φτιαχνοταν

επαιρνα πιστωτικο:hi:

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα δεν κανω διαφημιση απο το plaisio ψωνιζω αρκετα χρονια

ποτε δεν καθησα να ασχοληθω με εταιριες και εχουν χαλασει

πολλα απο διαφορες εταιριες μια λεξη γνωριζω .....RMA..... δεν φτιαχνοταν

επαιρνα πιστωτικο:hi:

Απλά δεν θέλω να τρέχω! Αν καείς μια φορά δε ξαναβάζεις το χέρι σου στη φωτιά!:banging::banging:

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα δεν κανω διαφημιση απο το plaisio ψωνιζω αρκετα χρονια

ποτε δεν καθησα να ασχοληθω με εταιριες και εχουν χαλασει

πολλα απο διαφορες εταιριες μια λεξη γνωριζω .....RMA..... δεν φτιαχνοταν

επαιρνα πιστωτικο:hi:

Σου κανουν rma κατευθειαν τα laptop/netbook στο πλαισιο? Δε χρειαζεται να τo πας στο αντιστοιχο service point της καθε εταιριας?

Link to comment
Share on other sites

Και το 1005h ειναι καλο.επεσε τυχαια στα χερια μου και ειναι οκ.αν θες 10αρι.

αλλιως αν θελεις καλη αυτονομια ,ευκολη μεταφορα και λιγο καλυτερη φαση απο net. δες και τα timeline της acer , και πιστευω οτι κανεις λαθος που δεν την προτιμας..χρονια τωρα δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα απο net μεχρι 18αρι...

Link to comment
Share on other sites

παντως σε ενα ACER που ειχε προβλημα η οθονη του (που εμφανιστηκε αμεσα στο πρωτο άναμα, πρασινη γραμμή pixels κατα μήκος) ΔΕΝ μας καλυψε το πλαισιο αλλα μας έστειλε στην MDI οπου και παρεμεινε για κανα μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Πηγα μόλις στο Saturn και είδα αρκετά μοντέλα σε παράταξη και τα χειρίστηκα λιγάκι! Πολύ αργα μου φάνηκαν και για εφαρμογές γραφείου έκανε περίπου ένα λεπτό να μπει στο Office Word 2007 και χρησιμοποιούσε περίπου 20% του CPU και 40% RAM χωρίς να κάνω τίποτα! Μάλλον θα περιμένω για λίγο να μαζευτεί περισσότερο κεφάλαιο!

Link to comment
Share on other sites

παντως σε ενα ACER που ειχε προβλημα η οθονη του (που εμφανιστηκε αμεσα στο πρωτο άναμα, πρασινη γραμμή pixels κατα μήκος) ΔΕΝ μας καλυψε το πλαισιο αλλα μας έστειλε στην MDI οπου και παρεμεινε για κανα μήνα...

συγνωμη στο πρωτο αναμα ειχες προβλημα και το κρατησες ???τι να πω:rant:

γνωριζεις οτι εχεις το δικαιωμα να επιστρεψεις προιον αν δεν σε ικανοποιησει για καποιο λογο

με πληρη συσκευασια

Link to comment
Share on other sites

Πηγα μόλις στο Saturn και είδα αρκετά μοντέλα σε παράταξη και τα χειρίστηκα λιγάκι! Πολύ αργα μου φάνηκαν και για εφαρμογές γραφείου έκανε περίπου ένα λεπτό να μπει στο Office Word 2007 και χρησιμοποιούσε περίπου 20% του CPU και 40% RAM χωρίς να κάνω τίποτα! Μάλλον θα περιμένω για λίγο να μαζευτεί περισσότερο κεφάλαιο!

τοτε ξεχασε τα μονοπυρηνα τυπου ΑΤΟΜ 1.6 που ειναι τα πιο πολλα και ψαχνεις για διπυρηνο τουλαχιστον στα 2 core duo και αρκετη μνημη στα 3 γιγα αν και αυτο θα σε παει σε laptop αναγκαστικα σε 15.6 ιντσες

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.