Jump to content



Πολυ καλο συγκριτικο μνημων...


Vadergr

Recommended Posts

Mετά από 3 μήνες ανακάλυψα ότι το ένα MODULE Από την Mushkin PC3500 LEVEL II Black Που έχω..... το CPU-Z και το AIDA32 το αναφέρουν ως PC3200 και ΟΧΙ ως 3500 που έπρεπε να είναι......

Εστειλα E-mail στην Mushkin και διαβάστε την άκρως ενδιαφέρουσα απάντηση που μου έδωσαν...... Περιτό να σας πώ ότι μηλάμε για σφραγισμένο ΚΙΤ των 2Χ256 = 512 ΜΒ.....

It sounds like what happened is that a bit on the SPD was not altered prior to your memory being shipped. There is no difference between a 3200 and a 3500. Every 3500 on the market today is nothing more than a 3200 that can do higher FSB frequency s than stock 3200.

So your situation is normal, that is just kind of the nature of the beast, until the next generation of chips come out, all memory you will be able to find is 3200.

I hope this answered your question,

If not write back and I would be happy to try and clarify.

-Mike

Σας έχει τύχει ποτέ αυτό ?

Τώρα τι να κάνω RMA ? :D :D :D αφού με 260 FSB@3.17 Volt έχω 50 λάθη στο 5ο TEST...... ???

Aντε τώρα να την πουλήσω κάποια στιγμή και να προσπαθήσω να πείσω ότι είναι γνήσια PC3500........ :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να δυσκολευτείς να την πουλήσεις Dag.

Η παραγωγή των bh-5 σταμάτησε και επίσημα, οι τελευταίες φουρνιές των bh-5 δεν ήταν και τίποτε το ιδιαίτερο όσο αφορά το oc, η mushkin δεν έχει άλλο stock από bh-5....

Τα screenshots πιστεύω ότι θα πείσουν τον υποψήφιο αγοραστή, έτσι κι αλλιώς. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis [Σήμερα, στις και 07:14]

Mετά από 3 μήνες ανακάλυψα ότι το ένα MODULE Από την Mushkin PC3500 LEVEL II Black Που έχω..... το CPU-Z και το AIDA32 το αναφέρουν ως PC3200 και ΟΧΙ ως 3500 που έπρεπε να είναι......

Και τα ΒΗ-5 που χρησιμοποιούν είναι στην πραγματικότητα 5ns chips, 200MHz rated. Όλες οι Pc3500 είναι απλά overclocked Pc3200. Δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο.

Θες να σε 'ξεφορτώσω' απο αυτές; Ταιριάζουν με τα άλλα 2 δικά μου.:p

Αρχική απάντηση από soki [Χθες, στις και 19:59]

Αψογο review, πολλα :flower: :flower: :flower: στην Grace!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis [Σήμερα, στις και 14:30]

Πάντως οι νέες ΒΗ-6 φαίνεται να έχουν καλές προοπτικές για μεγάλο FSB και καλούς χρόνους ...... ;)

ΥΓ...... Απλά ένα ΒΙG :flower: :inlove: στην GRACE........... :D :D :D

Οι ΒΗ-6 μόνο νέες δεν είναι. Ακόμα και αυτές που δοκίμαζα είχαν ημερομηνίες παραγωγής πάνω από 1 έτους.

Ευχαριστώ. :flower:

Σε ποια μητρικη δοκιμαστηκαν Grace?

Στις Epox 4PDA2+ και 4PCA3+.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.