Jump to content



Ο υπεροχος κοσμος του ADSL.


soki

Recommended Posts

Αν και περασα μια περιπετεια χθες με την HOL και την υποτιθεμενη ADSL 128 που προσφερουν στους pstn συνδρομητες :getlost: , ειπα να βρω το φως μου και εκανα μια τριμηνη 256 με ACN. H διαφορα με την απλη pstn που ειχα πριν απλα ειναι χαοτικη, 8.5 φορες πανω!!! Απο 4 σε 34 kb/s ! :woot: :worship: :jump:

post-40-1416070761,0481_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

η Κυριακη θα ειναι μια υπεροχη μερα, θα ολοκληρωθει συμφωνα με τον ΟΤΕ η ADSL συνδεση της γραμμης

φιλε soki και προς καθε γνωστη, την συνδρομη την αγοραζεις on line η σε καποιο καταστημα οπως τις κλασσικες PSTN / ISDN;

με γειες:)

Link to comment
Share on other sites

Αν το παρουμε το διμηνο που σου ερχετε ο λογαριασμος του OTE θα σου ερχεται 50+φπα το παγιο για DSL και η συνδρομη στον provider που θα επιλεξεις, οι τιμες εκει διαφερουν αναλογα τι ταχυτητα θες.

Link to comment
Share on other sites

Κατι για την HOL που ξεχασα να σας πω ειναι οτι η δηθεν προσφορα που κανουν στους ηδη υπαρχοντες συνδρομητες pstn οτι μπορουν να εχουν και DSL 128, ισχυει σε συνδρομες(νεες κυριως) και πρεπει να ειναι full, οχι απο προσφορα ή κατι τετοιο. Οποτε αν εχετε ΗΟL απο προσφορα μην περιμενετε τιποτα...Αυτο βεβαια δεν αναγραφοταν στο site ή πουθενα αλλου(they suck!!!) .

Link to comment
Share on other sites

Μιά μικρή βοήθεια... Εμένα μου έρχεται περίπου 45~50 ευρώ το δύμηνο... Σύνδεση ΙSDN έχω και τηλέφωνο LANnet.... Τι ADSL και με πιά εταιρία με συμφαίρει να βάλω για να μήν πληρώνω πολλά παραπάνω??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

μηπως ξερετε καποιο λινκ με πληροφοριες για την φτηνη dsl? (7euro) 'η κατι τετοιο...

δεν αντεχεται αλλο το pstn, καθε μερα γινεται και χειροτερο...

Η τριμηνη 256 ACN που πηρα μου κοστισε 66 ευρω, δηλαδη 22 το μηνα. Αν το σκεφτεις δεν ειναι πολλα και εισαι ολη την ημερα online. H HOL 128 ειναι οικονoμικοτερη βεβαια αλλα δεν θα μεινεις ευχαριστημενος .(Στο τεχνικο τμημα δεν ξερανε τις ρυθμισεις για τον router!) Για ογκοχρεωση νομιζω οτι δεν αξιζει, πχ αν κατεβασεις γυρω στα 2-3 giga θα σου ερθει 30 ευρω περιπου.

Αρχική απάντηση από aristos87

Μιά μικρή βοήθεια... Εμένα μου έρχεται περίπου 45~50 ευρώ το δύμηνο... Σύνδεση ΙSDN έχω και τηλέφωνο LANnet.... Τι ADSL και με πιά εταιρία με συμφαίρει να βάλω για να μήν πληρώνω πολλά παραπάνω??

Aν σου ερχετε τοσο, δεν νομιζω οτι συμφερει το DSL.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από soki [Σήμερα, στις και 14:29]

Η τριμηνη 256 ACN που πηρα μου κοστισε 66 ευρω, δηλαδη 22 το μηνα. Αν το σκεφτεις δεν ειναι πολλα και εισαι ολη την ημερα online.

Τhank you soki...:flower:

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανετε την αιτηση σας ρωτανε για Ethernet και USB, που θα χρησιμοποιησετε για το Modem ή Router, εγω τα εβαλα ολα ethernet αφου ειναι πιο αξιοπιστα.Οταν σας ρωτησουν για εγκατασταση τους λετε οτι θα την κανετε μονοι σας. Για adsl πηρα τον Zyxel 650H-31 Adsl Router over pstn αφου μονο θετικα σχολια εχω ακουσει γιαυτο.

Αν εχετε μια πριζα οπου θα συνδεθει το adsl και ενα τηλεφωνο χρειαζεται ενα splitter. Tα φιλτρα χρειαζονται μονο σε περιπτωση που δεν εχετε splitter αλλα κλασικο Υ σε pstn, μην τα μπερδευετε δεν χρειαζεται και splitter KAI φιλτρα. Για την περιπτωση του Aριστιδη που εχει ISDN παλι ενα isdn splitter χρειαζεται. Οριστε μερικες φωτος απο το user guide του zyxel.Oπου POTS = PSTN.

post-40-1416070761,0615_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.