Jump to content



ΑΝΘΡΑΚΑΣ Ο ΧΡΥΣΟΣ ????


Dagalidis

Recommended Posts

Θυμάστε που σας έλεγα ότι οι μνήμες PC35002 Muskin Black Level II Που είχα πάρει ότι έφταναν στα 260 FSB με ΜΟΝΟ 3,17 Volt?????

Eεεεε ξαχάστε το.......

Μόλις κατεύασα το νέο MEMTEST+ και έκανα τις δοκιμές ανακάλυψα εντελώς ξαφνικά ότι τα λάθη στις μνήμες μου με 3.17 Volt αρχίζουν από τα 238 FSB ( ~ 80 λάθη ανά Loop στο 5ο ΤΕΣΤ) και έχω περισσότερα από 3000 λάθη σε 240 FSB........ :(:(

Eπείσης στα 255 FSB εχω σχεδόν 100% λάθη αλλά το παράδοξο είναι ότι περνάει το Super PI και μάλιστα ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ έχω σχετικά χαμηλά ΜΗΖ στην CPU < 2100 MHZ........

Aρα πάππαλα τα 260 FSB 1:1 @ 5-2-2-2-2 timmings.....

Η νέα πραγματικότητα είναι 238 FSB 1:1 5-2-2-2-2 @ 3.17 VDDR....

Xρειάζονται τουλάχιστον 3.5 Volt για 260 FSB και ίσως τα πάρω.......:confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

1) Το super pi 1 MB δεν ειναι και οτι πιο βαρυ,σχετικα ελαφρυ θα ελεγα σε σχεση με αλλα ...

2)Για τα καινουργια ΒΗ-6 δεν εχω ιδεα,μην νομιζεις οτι και τα παλια πηγαιναν ολα 260+!!μερικα κομματια ηταν.Αρα σε αυτο δεν μπορω καθολου να σου απαντησω μονο ενας που να εχει δοκιμασει.

οι δικες μου BH-5 κανουν με 3,35 ταση 257 error free με πολυ καλη ψυξη.μετα απο κει εχω λαθη αλλα με αφηνουν πχ να τρεξω ενα πισιμαρκ και οριακα 3dmark 2001 στα 259-260.

Απο οσο εχω δει όι πιο πολλες ΒΗ-5 με αυτη την ταση εκει πηγαινουν

post-42-1416070761,2808_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και οι δικές μου πάνε με 3.3volt 255 με 8 ώρες memtest, 257 κάνει μισάωρο και πετάει λάθη.... και τα 260 μόνο για bench.. οι δικές μου έχουν stock cooling.... ούτε φαν.. άρα πιστεύω ότι μπορώ να κερδίσω λίγο ακόμα. (όλα αυτά βέβαια αφού γίνει mod στο τροφοδοτικό, γιατι έχει κλατάρει.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JiMk [07-02-2004 και 18:17]

Και οι δικές μου πάνε με 3.3volt 255 με 8 ώρες memtest, 257 κάνει μισάωρο και πετάει λάθη.... και τα 260 μόνο για bench.. οι δικές μου έχουν stock cooling.... ούτε φαν.. άρα πιστεύω ότι μπορώ να κερδίσω λίγο ακόμα. (όλα αυτά βέβαια αφού γίνει mod στο τροφοδοτικό, γιατι έχει κλατάρει.)

Και μονο με fan θα κερδισεις πολυ... εγω με stock cooling φαν ξεφαν εχω πολυ διαφορα

υ.γ. δε θελω να κατεβασω το καινουριο memtest :'( :'(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.