Jump to content



Gigabyte G41M-ES2L rev1.1 WD640GB caviar green


esykas

Recommended Posts

Καλημέρα

Έχω το εξής πρόβλημα η κάρτα που έχω gigabyte g41m-es2l rv1.1 δεν εμφανίζει στο bios το δίσκο wd640gb caviar green.

Καταρχήν έφτιαξα ένα μηχάνημα για να μπουτάρω os x και το κατάφερα με έναν δίσκο wd20gb σε σύνδεση ide και τώρα που αγόρασα έναν μεγαλύτερο δεν τον αναγνωρίζει πουθενά κανένα από τα μηχανήματα που έχω.

Παράδειγμα το έβαλα σε ένα άλλο με μητρική asus m3a78 pro για να του φορτώσω windows τἰποτα πάει στο σημείο να διαλέξει σε ποιο δίσκο να φορτωθεί το λειτουργικό και είναι κενό:upside:

αυτά που αλίευσα από το bios μετά από βγάλσημο της μπαταρίας από την μητρική της asus είναι

Auto-detecting sata1 atapi cd-rom

>> >> >>2 IDE hard disk

>> >> >>3 atapi cd-rom

SATA1 Hard Disk:Optiarc DVD RW AD-7173S 1-02

ULTRA DMA Mode-4

SATA2 Hard Disk:HL-DT-STDVD-ROM GDRH20N 0L02

ULTRA DMA Mode-5

Auto-detecting USB Mass Storage Divices ..

00 USB mass storage divices found and configured.

3rd Slave Hard Disk Error

Please enter setup to recover Bios setting

.......................................................................

τον σύνδεσα σαν δεύτερο δίσκο με vista στον πρωτεύον δίσκο και μετά πάω στη διαχείριση συσκευών τίποτα δεν υπάρχει

υπάρχει περίπτωση να είναι ελαττωματικός από την αρχή;;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι ελαττωματικός. Δεν πειράζει, ούτε ο πρώτος, ούτε ο τελευταίος θα είσαι. Πήγαινε με την απόδειξή σου να στον αλλάξουν.

+1

Πριν 5 ημέρες πήγα πίσω έναν ίδιο και μου τον αλλάξανε. Τα ίδια έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.