Jump to content



Αναζήτηση laptop


deninho

Recommended Posts

Ψάχνομαι για καινούριο λαπιτόπ, καθώς το ήδη υπάρχον -6ετίας- έχει αρχίσει να δείχνει την ηλικία του πολύ έντονα, ενώ κάθε μέρα μου δίνει την εντύπωση πως σιγά σιγά πνέει τα λοίσθια.

Σε γενικές γραμμές ξέρω τι θέλω, και έχω βρει αρκετά μοντέλα που να με καλύπτουν. Το μεγαλύτερο πρόβλημά μου, το οποίο δεν μπορώ να λύσω λόγω του ότι είμαι επαρχία, είναι η οθόνη: Δε συμπαθώ τις γυαλιστερές οθόνες. Όμως κανένα e-shop δεν αναφέρει σαφώς αν είναι glossy ή non-glossy η οθόνη του κάθε laptop. Για αυτό ζητάω τα φώτα σας:

Κόστος: <600€

Οθόνη: 13,3-15", non-glossy, με ανάλυση 1366 x 768 ή μεγαλύτερη

Μνήμη: 4gb

Επεξεργαστής: κάποιος αξιοπρεπής διπύρηνος

Μπαταρία: >2 ώρες αυτονομία

Δίσκοι, κάρτες γραφικών και τα λοιπά, δε με ενδιαφέρουν, μιας και το laptop θα είναι μόνο για έξω [διακοπές, ή σχολή]

Link to comment
Share on other sites

εδώ είσαι :)

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=18709

πίστεψέ με τα 30-50ευρώ μη τα λυπηθείς αν πρόκειται να πάρεις μηχανάκι που θες να κρατήσει το λιγότερο 2χρόνια απροβλημάτιστο....το συγκεκριμένο IBM Lenovo είναι τούμπανο για τα λεφτά του και με φανταστική ποιότητα κατασκευής.

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι είδα στα χαρακτηριστικά τους, τα dell έχουν οθόνη true-life, που σύμφωνα με όσα διάβασα είναι επίστρωση glossy. Οπότε, δυστυχώς, άκυρο, εκτός κι αν βγαίνουν και με οθόνη ματ.

Το δεύτερο πρόβλημα που βρήκα όσον αφορά στα dell στην Ελλάδα, είναι ότι δεν βλέπω πολλά μαγαζιά να τα έχουν, και επομένως δε βρίσκω μεγάλη ποικιλία όσον αφορά στα χαρακτηριστικά. Υπάρχει η επιλογή για παραγγελία απ'ευθείας από τη Dell Ελλάδος;

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω αυτό είναι ότι πρέπει για την περιπτωσή σου! Μιλάω για το Toshiba Satellite T130-10G...

599€,13,3 led με 1336x768, 4gb στα 800, dual ulv της ιντελ, και χρόνος λειτουργίας μέχρι και 10 ώρες!

http://www.toshiba.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=746&Itemid=670

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

guys , για προτεινετε οσοι ξερετε στα γρηγορα ενα καλο λαπτοπακι 550-600Ε (αντε 620)

προκειται για κοπελα , απλη χρηση αλλα ενταξει μη της παρουμε και celeron ασχετα αν δε καταλαβαινει διαφορες

να κοιταξω για turbo x μονο για να πηγαινει στο πλαισιο απευθειας αν χαλασει κατι και να μη τρεχει σε αντιπροσωπιες;

ειδα και την περιπτωση του φραγμα απο το πλαυ247 αλλα το τηλεφωνο τους το εχουν για ντεκορ

Link to comment
Share on other sites

μακριά από τα acer δεν υπάρχουν λάπτοπ με μεγαλύτερη φθηνοδουλειά. είναι σαν τα turbox αφού πίσω απ' αυτά κρύβεται και η acer

2 φορες στειλαμε λαπτοπ στην Acer.Την μια για οθονη και την αλλη για πληκτρολογιο.

Και τις 2 φορες μας το φεραν πισω σε 3 μερες.

Link to comment
Share on other sites

ειδα και την περιπτωση του φραγμα απο το πλαυ247 αλλα το τηλεφωνο τους το εχουν για ντεκορ

υπάρχει και στο ε-τσοπ: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907080

Λογικά για αυτό θα πάω, εφόσον τα Dell Vostro 3300/3500 (13.3" & 15"), που έχω δει και μου αρέσουν πολύ, ξεφεύγουν από το Budget.

Link to comment
Share on other sites

ναι το ειδα μετα...

επισης

ειναι κοπελα και εχει αλλα κριτηρια απο μας , κοιταζει και την εμφανιση :p

Και λεω για αυτο hp DV6-2127ev (της αρεσει κιολας)στα 630 το βρισκω.

Υ.Γ την hp σαν εταιρια την παω..(παντα hp προτιμουσα σε αγορες laptop)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.