Jump to content



Μεταφόρτωση ολων των windows 7 updates


Seek & Find

Recommended Posts

καλημερα σε ολους. υπαρχει τροπος να κατεβασω ολα τα updates για windows 7 32 bit που εχουν βγει απο οταν κυκλοφορησαν εως σημερα ωστε να τα εχω σε εναν τοπικο φακελο στο PC μου;

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα.

Δεν ήξερα ότι γίνεται κάτι τέτοιο. Βέβαια δεν βλέπω κάπου την χρησιμότητα (στην εποχή που ζούμε πάντα...)

Στις αλλήστου μνήμης εποχές με τα pstn ή isdn 56k modems είχε και παραείχε νόημα.:crazy:

Πλέον (με το adsl) δεν φαίνεται να έχει χρησιμότητα αλλά και πάλι για κάποιον που κάνει πολλές εγκαταστάσεις είναι ποιό γρήγορο όταν τα updates διαβάζονται από έναν σκληρό ή ένα usb παρά να κατέβουν από το νέτ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Στις αλλήστου μνήμης εποχές με τα pstn ή isdn 56k modems είχε και παραείχε νόημα.:crazy:

Πωπω τι μου θύμησες τώρα..Το 2003 για να κατεβάσω (μετα απο format) το SP και ολα τα updates για τα XP πλήρωσα τα μαλλιοκέφαλά μου , πρεπει να ηταν 5-6 ωρες ανοικτό το pc

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και τον φιλο jpavly:hug:

EDIT: και μια ερωτηση @jpavly, αυτα που κατεβαζει το WUD ειναι για ολες τις γλωσσες; ελληνικα,αγγλικα ή μονο αγγλικα; γιατι δε το πηρε το ματι μου.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που "στείνει" συστήματα είναι πολύ βολικό

Αν θελετε να τα ενσωματωσετε κιολας RT7Lite το μονο αρνητικο που εχει ειναι οτι εαν εχεις multiple image iso θα το σπασει και θα σου φτιαξει ξεχωριστα iso.. Αν το εφτιαχναν κι αυτο θα ηταν super.

Link to comment
Share on other sites

Αν θελετε να τα ενσωματωσετε κιολας RT7Lite το μονο αρνητικο που εχει ειναι οτι εαν εχεις multiple image iso θα το σπασει και θα σου φτιαξει ξεχωριστα iso.. Αν το εφτιαχναν κι αυτο θα ηταν super.

To κάνεις λίγο πιο λανιό αυτό. Γιατί το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον το προγραμματάκι.

Link to comment
Share on other sites

Μετα χαρας, Αν η πηγη το cd που εχεις δηλαδη, ειναι multi image, εχει δηλαδη μεσα ολες τις εκδοσεις των windows 7 και διαλεγεις ποια θες να εγκαταστησεις κατα το setup.. Τοτε αυτο το προγραμματακι θα σου κανει οποιεσδηποτε ενσωματωσεις θελεις ΜΟΝΟ στην εκδοση που θα επιλεξεις και οχι σε ολες και εντελει θα σου φτιαξει iso που θα περιεχει ΜΟΝΟ την εκδοση που "πειραξες". αν θελεις κατι αλλο μου λες. ελπιζω να εγινα κατανοητος.. αν οχι πες το.

Επισης για ενσωματωση βολευει το WUD γιατι τα κατεβαζει σε .msu που τα βλεπει το RΤ7Lite.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.