Jump to content



Νεα υδρόψυξη γνώμες?


lefterissim

Recommended Posts

Καλησπέρα guys!!

Eχω το full tower thermaltake armor+ με την υδρόψυξη της thermaltake

που μου παρείχε το κουτί.

Η συγκεκριμένη υδρόψυξη ψύχει μόνο την cpu και σκέφτομαι να

πάρω μια εξ ολοκλήρου από την αρχή για να ψύχω cpu-gpu-mobo.

το θέμα είναι οτι το κουτί δεν έχει σωστο cable managment και το τροφοδοτικό

είναι απάνω.

Και σίγουρα με τις σωληνώσεις και το ψυγείο(που δεν μπαίνει απάνω) όλα μαζί

με τα καλώδια θα γίνετε χαμός.τι να κάνω?

έχω σκεφτεί το obsidian 800d αλλά έτσι θα αφείσω την υδρόψυξη για πολύ μετά

λόγου budget.

Nα ποντάρω σε ένα σίγουρο κουτι για σωστές βάσεις η μπορώ να τα χωρέσω όλα κάπως

αξιοπρεπώς?

ώστε να αγοράσω τώρα υδρόψυξη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα guys!!

Eχω το full tower thermaltake armor+ με την υδρόψυξη της thermaltake

που μου παρείχε το κουτί.

Η συγκεκριμένη υδρόψυξη ψύχει μόνο την cpu και σκέφτομαι να

πάρω μια εξ ολοκλήρου από την αρχή για να ψύχω cpu-gpu-mobo.

το θέμα είναι οτι το κουτί δεν έχει σωστο cable managment και το τροφοδοτικό

είναι απάνω.

Και σίγουρα με τις σωληνώσεις και το ψυγείο(που δεν μπαίνει απάνω) όλα μαζί

με τα καλώδια θα γίνετε χαμός.τι να κάνω?

έχω σκεφτεί το obsidian 800d αλλά έτσι θα αφείσω την υδρόψυξη για πολύ μετά

λόγου budget.

Nα ποντάρω σε ένα σίγουρο κουτι για σωστές βάσεις η μπορώ να τα χωρέσω όλα κάπως

αξιοπρεπώς?

ώστε να αγοράσω τώρα υδρόψυξη?

Εχεις προβλημα με θερμοκρασιες στη motherboard? αν οχι δεν νομιζω να αξιζει να βαλεις νερο στη Motherboard

Αμα θες να παρεις και κουτι αλλαζει αλλα υπαρχουν και πιο φτηνα με αρκετες επιλογες για υδροψυξη πχ cosmos , Haf 932/942 που μπορεις να βαλεις 3πλο ψυγειο μεσα και μονο η διπλο

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι της αποψης οτι ειναι πελονασμος το νερο στο Μ/Β εκτος βεβαια και αν η μητρικη σου εχει απο μονη της συστημα υδροψυξης και απλα συνδεοντας τα σωληνακια παιζει και το κανεις για να εκμεταλευτεις και αυτη τη δυνατοτητα. Πιστευω οτι εδω στο φορουμ το 99% των "υδοψυκτων" δεν εχουν ασχοληθει με την ψυξη της μητρικης. Οσον αφορα για τα κουτακια που ανεφερε ο φιλος παραπανω με καλυψε ηδη προσθετοντας και καποια μοντελα LianLi αλλα με πιο ανεβασμενο κοστος

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι της αποψης οτι ειναι πελονασμος το νερο στο Μ/Β εκτος βεβαια και αν η μητρικη σου εχει απο μονη της συστημα υδροψυξης και απλα συνδεοντας τα σωληνακια παιζει και το κανεις για να εκμεταλευτεις και αυτη τη δυνατοτητα. Πιστευω οτι εδω στο φορουμ το 99% των "υδοψυκτων" δεν εχουν ασχοληθει με την ψυξη της μητρικης. Οσον αφορα για τα κουτακια που ανεφερε ο φιλος παραπανω με καλυψε ηδη προσθετοντας και καποια μοντελα LianLi αλλα με πιο ανεβασμενο κοστος

Eγω ειμαι στο 1% που ασχοληθηκε και ξερω στη δικια μου mb(p6t6 ws revolution) η διαφορα ηταν μικρη τοσο που δν θα το προτεινα σε καποιον να το κανει τουλαχιστον εχει ωραια αισθητικο αποτελεσμα για κουτια αυτα τα εγραψα ως πιο φτηνες λυσεις αυτα ξερω δηλαδη δεν εχω ασχοληθει πολυ με το θεμα κουτια απο lian li δεν εχω ιδεα τα θεωρω πολυ ακριβα για τα γουστα μου προτειμω να δωσω τα επιπλεον λεφτα που θα ηθελα για να παρω ενα lian li σε σχεση με το haf μου σε καποιο αλλο υποσυστημα παρα εκει

Link to comment
Share on other sites

το corsair obsidian 800d

Από το εξωτερικό μάλλον δε συμφέρει μιας και θα πληρώσεις πολλά έξοδα αποστολής. Κάνε ένα τηλέφωνο στο Πλαίσιο και ρώτα τους πότε θα το έχουν. Επίσης ρίξε και μια ματιά skroutz μήπως υπάρχει σε κάποιο άλλο μαγαζί διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.