Jump to content



SLI on NON-SLI (Crossfire) Motherboards


The_Blade

Recommended Posts

το δοκίμασες το 09? χρειάζεται ακόμα το forceware patch για driver μετά τον 257.21?

με αυτο είμαι τώρα. so far so good παλι. uninstall τους 260.63, reboot, windows vga +uac off , reboot, uninstallsli(0.8) + driver sweeper, reboot, install 260.63, reboot, install 0.9 patch + uac on, reboot, gg

Link to comment
Share on other sites

το εγκατέστησα με το 09 και τους 258.96 . έβαλα 2 gtx260 (216) πάνω στη φόρμουλα. όλα φαίνονται νορμάλ όμως το vantage δεν ολοκληρώνει λόγω λεει revert from fullscreen. το χειρότερο δε ήταν ότι μετά από επανηλημένα runs του vantage είδα blue screen. δεν έχω βάλει ακόμα sli bridge, μπορεί να φταίει αυτό?

update μου βάρεσε άλλα blue screen sto vantage, από αλλες εφαρμογές στο furmark multigpu έκλεισε 2 ώρες χωρίς πρόβλημα, και παίζει dawn war 2 χωρίς πρόβλημα. φταίει το vantage? να δοκιμάσω τον 257.21 ή δεν έχει να κάνει? και αν ναι να βάλω 09β ή 08β?

Link to comment
Share on other sites

Help, mafia 2 κρασάρει μόλις πάω να κάνω load blue screen....

Update, πέρασα τελευταίους beta, και τώρα όλα καλά 20500 στο vantage με physx on. το mafia 2 παίζει κανονικά! φταίνε οι 258.96 ή το ότι είχα βάλει πρώτα driver και μετά το 09b?

Πάντως το setup χάνει αρκετά σε σχέση με την 5870 μου, και το mafia όταν την είχα με μια 8800gts 512 gia physx πήγαινε 10 -15 fps πάνω από τα 40 που πάει τώρα. αλλά αναγκάστηκα να το διώξω γιατί κολαγε το dow 2 που παίζω online....

βασικά θα συνεχίσω να δοκιμάζω και να ποστάρω καθώς σκοπεύω να το τρέξω δοκιμαστικά καθώς τα χριστούγενα περάσω σε 460 1gb sli , επίσεις θέλω να δώ πως θα δουλέψει αν περάσω σε AMD cpu...

όποιος έχει info για sli σε non-sli board ας μας φωτίζει !

Link to comment
Share on other sites

φταίνε οι 258.96 ή το ότι είχα βάλει πρώτα driver και μετά το 09b?

τόσο το 0.9 με τους 260.63 όσο και το αντίστοιχο 0.8 με τους 257.21, πάντα αφού πέρναγα τους οδηγους της nv το έβαζα, χωρίς κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καμιά εξήγηση γιατί όταν έχω το cpu stock δεν έχω προβλήματα ούτε με το dawn war 2 ενώ οταν είναι overclocked και έχω 2 κάρτες πάνω, ακόμα και αν η μια είναι idle (χωρις sli δηλαδή) βαράει μπιελα? το psu μου σηκωνε την 295 άνετα, αρα να φταίει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

psu?? αυτο της υπογραφής? ,οι 260 γενικά ειναι αρκετα οικονομικες σε απαιτήσεις, αλλά ανεβαίνει η κατανάλωση κατακορυφα οταν αρχιζεις να χωνεις τάσεις ;) , ποιο είναι το o/c setting ακριβως? clocks/τασεις, να εχω μια εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν είναι q9550 στα 3.9 me fsb=458, vcore 1.30625, north= 1.63, cpu pll =1.5, memory =2.24 (το everest to metr;aei 2.3 μέσα το οποίο είναι το κανονικό τους είναι adata 1066. το southbridge και το fsb termination παίζουν ρόλο ? τα έχω auto

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.