Jump to content



Android και XDAndroid thread


Jason

Recommended Posts

Όταν βαρεθείτε τα WM, βάλτε dual boot ένα Android :D

Η βλακεία είναι ότι άμα βάλεις dual boot και android κάποιες

από τις ενέργιες πχ: camera gps bluetooth δεν θα δουλεύει.

Οποτε σχεδόν άχρηστο.imo.

Μιλάω για το κινητό μας.

Diamond.

Link to comment
Share on other sites

Η βλακεία είναι ότι άμα βάλεις dual boot και android κάποιες

από τις ενέργιες πχ: camera gps bluetooth δεν θα δουλεύει.

Οποτε σχεδόν άχρηστο.imo.

Μιλάω για το κινητό μας.

Diamond.

GPS και Bluetooth λειτουργούν με την 2.2. Το θέμα είναι ότι έχεις πρόσβαση σχεδόν σε όλες τις εφαρμογές του iPhone :)

Link to comment
Share on other sites

GPS και Bluetooth λειτουργούν με την 2.2. Το θέμα είναι ότι έχεις πρόσβαση σχεδόν σε όλες τις εφαρμογές του iPhone :)

Αν λειτουργεί τόσο καλά γιατί dual boot και να μην βάλεις τα 2,2 μόνα τους.

Υπάρχει κάποιος οδηγός για την διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Αν λειτουργεί τόσο καλά γιατί dual boot και να μην βάλεις τα 2,2 μόνα τους.

Υπάρχει κάποιος οδηγός για την διαδικασία;

Γιατί δεν υπάρχει ROM με Android, παίζει μόνο μέσω της κάρτας και μέσω προγράμματος που bootάρει το linux και βγαίνει από τα WM. Στην ουσία δεν έχει διαφορά, αλλά ξέρεις ότι τουλάχιστον δεν έχεις περιθώρια να πάθεις ζημιά έτσι, είναι σαν Linux live CD :)

Link to comment
Share on other sites

Χωρίστηκε για να μην χαλάμε το το thread του Athens2004 για το Touch HD.

Έχει δοκιμάσει κανείς την πρόσφατη Froyo 2.2? Την πέρασα πρόσφατα, δεν έχει επαφή σε σχέση με την 2.0 σε ταχύτητα και λειτουργούν τα πάντα εκτός από την κάμερα. Επίσης, υπάρχει μεγάλο battery drain. Φυσικά σαν λειτουργικό είναι υπέροχο και οι δυνατότητες και εφαρμογές του άπειρες.

Πρόσφατα βγήκε το SuperFroyo από τον vatoloco, ο οποίος στις εκδόσεις του ζητάει να γίνει ένα swap partition κι ένα etx2 partition στην κάρτα για καλύτερες επιδόσεις. Αυτή η έκδοση είναι τόσο γρήγορη όσο τα WM 6.1, αλλά ακόμα υπάρχει το θέμα με την μπαταρία, όχι τόσο πολύ όσο στην απλή Froyo 2.2.

Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Γενικά απόψεις από το Android?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είμαι off topic (γιατί βλέπω ότι στο thread μιλάτε κυρίως για XDA android) αλλά σε hero η Froyo πραγματικά πετάει...και έχω παρατηρήσει χαμηλότερες θερμοκρασίες με το setcpu. Όμως ένα σοβαρό θέμα για μένα είναι ο συγχρονισμός των επαφών, αφού σε froyo δεν λειτουργεί το htc sync και δεν μπορείς να συγχρονίσεις από outlook, παρά μόνο από gmail. Και δυστυχώς όταν περνάς τις επαφές από outlook σε gmail (εξαγωγή - εισαγωγή σε gmail) χάνονται κάποια στοιχεία των επαφών, όπως οι φωτογραφίες.

Έχει βρει κανένας κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

Εχω HD2 και αν εξαιρεσει κανεις κατι μικροπροβληματακια (battery drain) ολα δουλευουν αψογα απο SD. Περιμενω ποτε θα ειναι stable και ασφαλής ο boot manager του Ρωσσου ωστε να περασω nand based rom και να φυγω απο το βυθιζομενο καραβι των WinMo. Αν και navigation iGO οπως το εχω στησει δυσκολα θα βρω :(

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει με το Companion Link?

http://www.companionlink.com/android/

Το έχω δοκιμάσει και αυτό, αλλά πάλι κουτσουρεμένες περνούσαν οι επαφές. Και αυτό το deja δεν μου γέμισε το μάτι...

Ακόμη δοκίμασα και το android-sync http://www.android-sync.com/ αλλά δεν συγχρόνιζε από outlook...

Link to comment
Share on other sites

καλά, το android sync δεν είναι καν alpha ακόμα..

Που θα πάει, θα στρώσει το πράγμα.

Βασικά το μόνο θέμα είναι το battery drain, ελπίζω με την επόμενη έκδοση να το λύσουν

Link to comment
Share on other sites

καλά, το android sync δεν είναι καν alpha ακόμα..

Που θα πάει, θα στρώσει το πράγμα.

Βασικά το μόνο θέμα είναι το battery drain, ελπίζω με την επόμενη έκδοση να το λύσουν

Αν δεν γινει nand based η rom δεν προκειται να λυθει.

Link to comment
Share on other sites

καλά, το android sync δεν είναι καν alpha ακόμα..

Που θα πάει, θα στρώσει το πράγμα.

Βασικά το μόνο θέμα είναι το battery drain, ελπίζω με την επόμενη έκδοση να το λύσουν

Ναι οκ είναι pre-alpha , αλλά αν εξελιχθεί θα λύσει ένα μεγάλο κενό...

Προς το παρόν είμαι σε 2.1 που σε συνδυασμό με setcpu (στα 691 max έχω το pcu με profiles για λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας) και autokiller πάει πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σε hd2 μου λύθηκε σχετικά* το battery drain (3mA standby) με ChuckyROM 2.12 radio, hyperdroid 1.6 και την αλλαγή του αρχείου που αναφέρεται σε αυτό το link .Τώρα κρατάει μιάμιση μέρα με καλή προς έντονη χρήση, λιγότερο φυσικά από wm, αλλά είναι ικανοποιητικό.Άντε να δουμε και με nand τι θα παίξει :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν παιζει η καμερα λεει πιο πισω.

Στο HTC HD2 μου εχω περασει FROYO ANDROID και παιζει μια χαρα η camera....

Eχω δοκιμασει πολλες. αυτη πιστευω ειναι η πιο γρηγορη και γενικα η καλυτερη -> FroyoStone Sense - V3.1

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=747492

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.