Jump to content



8800gs ασυμβατότητα με ASUS motherboard...


babismichael

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του TheLab:hi:

Πριν απο μερικές μέρες αντάλλαξα την 8800GT μου με μια 8800gs (μην ρωτάτε γιατι):rant:

Τέλος πάντων, οταν την έβαλα στο PC μου και πάτησα το Power οι ανεμιστήρες και τα λαμπάκια αρχισαν να δουλεύουν αλλα η οθόνη δεν είχε σήμα σαν να μην είχα συνδέσει το καλώδιο...

Τους συνήθεις ύποπτους τους έλενξα (Ρευμα οθόνης, καλώδια καλά βαλμένα, 6πινο στην κάρτα και έκανα και μερικά cmos...)

Η κάρτα δεν είναι καμμένη γιατι την έβαλα στο σύστημα ενός φίλου μου και δούλεψε...

Εγώ έχω την ASUS M2N-SLI Deluxe με τον 6400+

Εχω ξανακούσει για ασυμβατότητα αυτής της κάρτας και είχα ακούσει οτι αν την φλασάρω με bios 8800gt θα την δει, το δοκίμασα κι αυτό αλλα δεν δούλεψε...

Κάμια ιδέα για κάποιο άλλο mod-bios:upside:... τώρα έχω μια GeForce 210 για να κάνω την δουλειά μου...

Ευχαριστώ προκαταβολικά:laughing:

Link to comment
Share on other sites

ναι, μέχρι να πάρω την 210 δεν είχα οθόνη για να δω και να το αλλάξω, αλλα μόλις την πήρα, είδα οτι είχα το τελευταίο stable bios αλλα έβαλα ενα που βγήκε πρόσφατα αλλα είναι beta, πάντως ούτε τώρα δούλεψε...

δεν ξέρω μήπως δεν κάνω κάτι σωστό στο φλασαρισμα της κάρτας... μπορεί κάποιος να μου στείλει κάποιο bios που να κάνει ή κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Η ανταλλαγή δεν είχε μόνο αυτά τα πράγματα:rolleyes:

ΟΚ θα το ψάξω κι άλλο...

Σκέφτηκα μήπως θα ήταν πιο εύκολο να επεξεργαστώ το bios της μητρικής μηπως γίνει τιποτα άλλα το Award BIOS Editor 1.0 μου λέει οτι αρχείο που θέλω να επεξεργαστώ ειναι κατεστραμένο... ενο είναι κατεβασμένο απο την ASUS και το έχω φορτώσει και στο σύστημά μου...

Link to comment
Share on other sites

ωπα βλεπω m2n sli φιλαρακι ειχα ταλεπωρηθει με μια τετοια μητρικη και με μια

8600 gts ειχα αλλαξει ολα τα βιος στην μητρικη ειχα τρελαθει τα ιδια συπτωματα με σενα

και τελικα η λυση που βρηκα εκανα αναβαθμιση στος βιος της καρτας asus αν δεν

απατωμε με πιο καινουργιο νομιζω gigabyte ειταν και τελικα δουλεψε

με λιγα λογια ψαξε να βρεις βιος ας ειναι και αλλης εταιριας

εδω λινκ

http://www.mvktech.net/component/option,com_remository/Itemid,26/func,select/id,58/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.